| elis45 a întrebat:

De cateva zile mama mea voreste cu un barbat necunoscut si tata nu stie. Vorbeste pe mess cu el si tot se intalnesc.Am gasit si niste SMS cum ii trimite el ei cu iubita si pisi. Ce sa fac? Funda mare.

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca esti fata fura-i amantul da-o-n fasole de treaba.Ea si cu taica-tu si cu ala? Nu-i corect.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Doamne! Nu sta degeaba! Uite-te in telefonul mamei tale si ia-i numarul acelui barbat! Suna-l si spune-i sa o lase in pace ca esti copilul ei si sa o lase in pace, nu stiu, eu asa as face! Ca si daca ii spui tatalui tau adevarul se ajunge la divort la alte alea! Mai bine rezolva tu situatia! Sau vorbeste cu mama ta! Intreab-o : Mai mama cine e omul ala? Nu stiu, fa ceva ca nu e de joaca! Bafta

| N0NameForY0u a răspuns:

Pai...Iti dau niste variante ce-ai putea sa faci.
1.Incearca sa-i spargi parola de mess sau cand intra pe mess sa aiba iconita aia bifata cu remember id and password si vorbeste cu ala spune-i ca esti tu adica mama si intreaba-l cati ani are.
2. Daca esti fata ia-l tu amant da-o naiba pe maicata.
3. Spune-i lui taicatu tot ce se intampla e mai bine sa-i spui adevarul.

| ionutz9696 a răspuns:

Spune-i lui tactu sa o omoare pe mata din bataie.Nu se face asa ceva mai repede ok dupa isi face alt sot!

| MartinLutherKing a răspuns:

Pf,si eu am fost pus in situatia asta.Am gasit mesaje in telefonul tatalui meu gen:I love you! sau Sorry for the last night! Erau in engleza deoarece el lucreaza in africa, si era intr-o relatie cu una de acolo pe nume Michelle.Primele zile nu am avut curaj sa reactionez pentru e remedia situatia.Treaba e ca aceste situatii se intampla de la sine, pentru ca suntem oameni.Si pentru ca unii oameni nu se pot abtine, cum este si omul care indragostit de mama ta.
Deci:
1. Poti lasa lucrurile sa se vindece de la sine.
2.Ii poti zice tatalui tau ce se intampla.
3. Te poti implica tu facandu-i sa se certe, drept pedeapsa pentru mama ta.
4. Poti vorbi cu mama ta despre asta.
5. Ii poti face pe paritii tai sa se desparta.
6.Ii poti gasi o amanta tatalui tau.
7.Iti poti vedea de viata ta.
Depinde de orgoliul fiecaruia.
Dar depinde de orgoliul tau.

| lolly a răspuns:

Spune-i asta tatalui tau urgent! Nu trebuie s-o lasi sa-si faca de cap! Arata-i si dovezi! Arata-i mesajele salveaza-le, du-te si vorbeste repede cu tatal tau.DOamne ce au ajuns sa faca in ziua de astazi parintii... si mai vorbesc de adolescentistraight face

| adelolyta a răspuns:

Dao in gat pe mata la tactu si iai si amantuhee hee