| anonim_4396 a întrebat:

de vreo 5 luni ma chinui sa aflu raspunsurile la cateva intrebari.

1/ care sunt:a) calitatile unui baiat timid (mai ales in preajma fetelor)
b)defectele unui baiat timid (-||-)

2/ cum iti dai seama daca un baiat este timid sau pur si simplu linistit. va rog daca se poate raspunsuri clare si argumentate. multumesc mult.(funda pentru cel mai argumentat rasp)

5 răspunsuri:
| badgirl22 a răspuns:

Calitatie unui baiat timid? hmm. faptul ca-l cunosti mai greu si te tine curios mai mult timp, te atrage tot mai mult fiindca vrei sa-l cunosti mai bine.
defectul? hmm. faptul ca nu prea ai ce discuta cu el daca el doar tace si zice mda, aha, asa e, ai dreptate.
iti dai seama ca un baiat e timid atunci cand tu te apropii de el si el se indeparteaza, cand se uita la tine si intorci privirea la el el se intoarce... si vb scurt si la obiec sau aproape deloc.

| zuzulina78 a răspuns:

Pai... o calitate e aceea ca baietii timizi nu sunt nesimtitibig grin..nu pot fi. Iar ca defect, nu se pot afirmathinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm pai din propria experienta sa zic
1, calitati, pai nu ne dam la orice fata pe care o vedem, in grup daca suntem cu prietena/amic, nu ne batem joc de el numai ca noi sa parem mai macho/mai sus decat el, nu ne batem joc sa luam de prost, acum depinde de fiecare dar eu 1 incerc sa faca lumea sa rada( intr-adevar sunt mai timid dar eu is genu care la inceput sunt mai rau, dupa ce imi dau drumu glumesc, fac lumea sa se simta bine in jurul meu, si nu sa imi bat joc de cineva sa para el prostu)
defecte. pai cand nu suntem in grupul nostru sau printre amici *sa numai zic prieteni dragi* vb mai putin nu ne evidentiem chiar asa mult, si lumea ar crede ca ne dam prea pari, adica pentru a vb cu altii. acum depinde de alti, uni sunt prea timi sai zica unei fete te plac, arati bine, te iubesc. etc etc, acum depinde de cat de timid e acel baiat, eu 1 nu cred ca o fata ar sta cu unul ca mine daca nu iar face complimente numai zic sa facem (noi ca baieti) primul pas etc etc.

2 pai iti dai seama ala care sta mai retras, dar nu neaparat retras de tot, care nu isi bate joc de cineva cum fac majoritatea dobitocilor numai ca sa arate ca ei sunt *mari*, sper ca am ajutat cu ceva, bye

| DianaaStop a răspuns:

1.Calitati: nu prea stiu calitati dar uneori e bine sa fi timid decat sa te dai mare si tare ca unii baieti.
2. Defecte -Partea rea e ca poate o sa-i fie rusine sa iasa cu o fata sau sa-i psuna,, Te iubesc'' sau ceva de genu.
3. daca vorbeste cu un ton mai mic si de obicei are cei 7 ani de acasa!winking Fundaa?

| costel09 a răspuns:

Iti spun din propria experienta.
1. Calitatile si defectele difera de la baiat la baiat (indiferent daca e timid).
a) Calitatile sunt putin mai greu de vazut deoarece acesta are grija ca nu toata lumea sa-i cunoasca calitatile.
b) Defectele se vad ceva mai rapid decat calitatile deoarece timiditatea il face sa faca greseli, chiar daca nu vrea.

2. Iti dai seama daca un baiat este timid sau linistit cunoscandu-l mai mult. Cu cat il conosti mai bine cu atat poti observa daca-i timid. daca se pierde cand vorbeste cu cineva.

Sper sa-ti fie de ajutor raspunsul meu happy