| Curiosuuuuuuuuuuuuul a întrebat:

Salut tpu.Deci daca un baiat intretine relatii sexuale cu o fata mai mica cu 10 luni decat el,dar amandoi minori, si parintii afla..il pot baga pe baiat la casa de corectie pentru corupere de minori? Adica totusi, si baiatule minorI don't know

6 răspunsuri:
| scooby98 a răspuns:

Da frate poti sa intri la corectie si ai tai vor primi o amenda :\

| MishikiCrisy a răspuns:

Nu conteaza daca is minori. Au macar peste 16 ani?

| DNSK a răspuns:

Daca sunt minori si aman2 au fost de acord, pace. si parintii daca afla se cearta intre ei. problemele mari sunt cand baiatul e trecut de 18 si fata minora, si se depune reclamatie. oricare ai fi ea. abuz, tentativa de viol respectiv viol, etc.

| Kamikaze57 a răspuns:

Daca nu are peste 18 ani nu ii pot face nimic. dar data viitoare fiti mai atenti sa nu afle parintii macar.
pup :*

| Azµre a răspuns:

Direct la pușcărie laughing Depinde câți ani are, dacă are 17 ani face corecție apoi pușcărie.

| DeeaMarry a răspuns:

Doar daca fata are sub 15 ani.
Daca are peste 15 ani nu mai pot face nimic, doar daca declara ca a fost viol. Pentru asta trebuie sa te acuze fata.