| master77 a întrebat:

deci e vorba despre o fata. Ne cunoastem de ceva timp, chestia e ca ei ii placea de mine acum cateva luni iar mie nu. Ne vedem cam la 1-2 saptamani ne si sarutam cateodata(faceam asta si inainte dar mai des), acum a inceput sa imi placa si mie de ea si nu stiu cum sa ii spun ca sa nu sune aiurea si daca intreaba de ce acum ce sa ii zic?happy

Răspuns Câştigător
| crise a răspuns:

In loc sa-ti pui o gramada de intrebari, mai bine bucura-te de momentele frumoase, si fi fericit.
Intrebarea ta suna de genul:" de ce n-a fost bine si de ce acum e? si daca ar fi fost bine de ce acum e altfel, si cum o sa fie daca n-o sa mai fie?
P.S. Daca te intreaba ceva spune-i ca relatiile se dezvolta in timp, noi ne maturizam, ne schimbam, capatam incredere, apreciem lucrurile de calitate pe zi ce trece, iar iubirea se transforma mereu (capatand in ani: apreciere, respect, atasament, etc).

9 răspunsuri:
| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Ia-o usurel mai tine-o de mana mai ii dai niste jeleurihappy ceva si asa ii zici mai astepti si ii spui incet ce simti funda.

| FrailSouls a răspuns:

Buna:*deci poti sa ii spui fetei ce simti pentru ea direct,sunt sigura ca isi doreste foarte mult acest lucru odata ce stii sigur ca te place, daca te intreaba de ce abia acum ai inceput sa o placi si tu ii spui ca ti-a luat ceva timp sa o cunosti mai bine si sa o descoperi asa cum este cu adevarat:frumoasa, draguta, de treaba, desteapta etc..cum o consideri tu.Dar am o intrebare. spui ca va sarutati, pai voi sunteti intr-o relatie sau va sarutati asa ca va place voua?laughing:3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi sa inteleg ca sunteti impreuna nu? Ce-i asa de greu cand va intalniti sa-i spui cat de mult o iubesti si chesti de astea, adica eu nu cred ca ea crede ca nu o place pe ea deloc din moment ce sunteti impreuna...

| neutrino a răspuns:

Da-mi voie in primul rand sa te intreb cum de poti saruta o fata de care nu-ti place? Culmea este ca, atunci va sarutati mai des si acum, cand a inceput sa-ti placa fata, va sarutati mai rar. Te-ai gandit ca poate s-au inversat rolurile? Niciodata nu poate suna aiurea sa-i spui unei fete cuvinte frumoase, la timpul potrivit.

| Andrada2013 a răspuns:

Pai poti de exemplu sa ii dai un mesaj in care scrii exact ce simti tu pe moment pentru ea... daca vrei sa ii spui ca iti place de ea fata in fata ii spui pur si simplu ca:uite la inceput nu mi-a prea placut de tine dar acum mi'ai intrat la suflet si imi esti draga, am inceput sa te cunosc mai bine imi place de tine asa cum esti tu sper sa nu ma dezamgesti. Daca te intreaba de ce ii spui scurt si la obiect ca "nu am o explicatie pentru intrebarea ta pur si simplu imi place de tine" parerea mea ii ca ceva de genul acesta ar trebui sa ii spui.Bine iti dai seama ii spui cu cuvintele tale.Succes:*

| AfB a răspuns:

Poti sa ii spui direct. Daca ei ii placea de tine( si inca va sarutati) inseamna ca tot mai simte ceva pentru tine. E posibil sa "reaprinzi" dragostea ei pentru tine( asta daca s-a subrezit) sau e posibil sa ii spui exact ce voia sa auda de foarte multa vreme.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna pai ar trebui sa-i arati ca tii la ea nu sa-i spui, ia-o in brate, sarut-o, plimbati-va, iesiti la un suc! sa se convinga ea!

| kim33 a răspuns:

Daca iti place zii si ei ca altfel risti sa o pierzi lasati orgoliu sau teama deoparte

| master77 explică:

Nu suntem impreuna, ne intalim cand iesim mai multi prieteni la un gratar sau prin oras, cred ca daca iesim doar noi doi o sa fie altfel, oricum mersi pentru sfaturi, trebuie sa mearga cevahappy.