| HotDark a întrebat:

Deci imi place de o fata de cateva luni, ne cunoastem foarte bine la fel si prieteni, dar nu inteleg ceva : acum 1 luna am intrebat-o daca am o sansa la ea, dar ea a spus nu!, am aflat cai ii place de altu, dar nu inteleg daca ii place de ala, dc se tot uita dupa mine? si la scoala si afara? se uita dupa mine si inainte sa-i placa de ala, oare vrea sa ma faca gelos? ca eu nu mai inteleg nimic.

Răspuns Câştigător
| Dany_9065 a răspuns:

E posibil sa te faca gelos.Chiar ma gandeam sa faci si tu acelasi lucru.Sa te dai la alta si sa vezi cum reactioneaza...dar.
In primul rand invit-o undeva...la o cafea, suc, etc. Incerci de 2-3 ori si daca te refuza...e clar.Atunci poti sa te dai la alta si vezi reactia ei.Pana la urma ea are de pierdut daca te place si te refuza.

6 răspunsuri:
| vasileelena a răspuns:

Mai multe sanse ca ei ii place de tine dar ii este frica siti spuie. eu tas sfatui si incepi a vb cu ea pe teme mai deschise adica sa va apropiati unul de celalalt si atunci cine stiee.

| push2gl a răspuns:

Incearca sa vezi ce o atrage la celalalt si perfectioneaza-te, succes

| culy a răspuns:

Poate vrea sa te faca gelos sau este mai timidawinking

| ThePunisher a răspuns:

O inviti la un suc, si stai de vorba cu ea. trebuie sa pari un pic mai hotarat, si foarte important, sa fii sigur pe tine. nu o intrebi daca ai vreo sansa la ea, ca ii dai impresia ca te consideri inferior ei, si prin urmare, te va percepe ca fiind slab si te va respinge. te vezi cu ea de 2 - 3 ori la un suc si iti dai seama daca vrea sa inceapa o relatie cu tine sau nu... tu invita-o la un suc si schimba-ti putin atitudinea, si mai vorbim dupa.

| daniell_3799 a răspuns:

Fetele vor ca baietii sa fie la picioarele lor si de aceea se comporta ea asa. daca zici ca se uita dupa tine si iti zice ca nu ai nici o sansa cu ea, atunci inseamna ca vrea sa te faca gelos...incearca sa o faci si tu geloasa si vezi cum se simte ea in postura asta, sau daca nu indrazneste si cucereste-o.bafta

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Nu cred ca voria sa te faca gelos straight face
cred ca e confuza si va place pe aman2 dar nu stie pe cine sa aleaga big grin