| anonim_4396 a întrebat:

♥. Deci, mie imi place de un baiat de la mine din scoala [ eu sunt a 6-a, el a 7-a ]. Noi ne cunoastem cat de cat, dar nu am curaj sa ii spun cat de mult il plac -.-'.
Am facut asta si nici nu mi-a raspuns timp de 1 saptamana si i-am zis apoi ca a fost o provocare -.-. Si noi mai vorbim pe mess, dar nu stiu daca ma place.
Plus ca saptamana asta am gasit tocmai compunerea fratelui sau [ e in clasa a 2-a ].
Va rog ajutati-ma -.-.

6 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

O să încep cu un răspun visător, apoi cu unul realist.

Răspuns visător: Poate te place. Vorbiţi destul de des, sunteţi apropiaţi cât de cât. Poate ar trebui să îi spui că ţii la el.

Răspuns realist: Băieţii din ziua de azi, nu toţi, dar majoritatea, sunt înconjuraţi de multe alte fet. Aşa cum vorbeşte cu tine, vorbeşte cu multe altele, pe mess şi alte chestii. Ştiu că ţi se pare special oarecum pentru că e normal când placi pe cineva, dar dacă îi spuim, rişti să pierzi prietenia cu el. Trebuia să ai răbdare. Şi nu, nu totul vine de la sine, fără fapte nu vine. Nu trebuie să îi spui că îl placi, dar încearcă să te apropii de el ca prietenă. Adică arată'i că eştinmai specială decât celelalte. Ştii pe băieţi îi cuceresc din prima fetele care ascultă aceeeaşi trupă ca ei şi care abordează un stil de viaţă, de a gândi mai. nefeminin. Aşa se va apropia mai mult de tine.

În orice caz. Ideea e că mai bine nu îi spui, deocamdată, până nu eşti sigură de sentimentele lui. Pentru că dacă nu te place şi tu îi zici că simţi ceva pentru el, atunci îl pierzi şi ca prieten.

| oOSaritaOo a răspuns:

Buna. Eu spun sa nu-i zici de acum, lasa-l pe el sa faca prima miscare.happy tu mergu si vorbeste cu el, sa-si dea el seama ca-l placi, mai ales ca ai compunerea fratelui sau, motiv bun de a incepe se vorbesti cu el. Baiatul oricum te place daca s-a suparat pe tine ca ai fost provocata sa-i spui ca-l iubesti si ai acceptat. Poate el, in acel moment, chiar te-a crezut. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| KeporLove a răspuns:

Buna. Incearca sa te apropi de el cat mai mult sa-i spui lucruri frumoase. sa afli chiesti care alti nu le stiu despre el (Un fel de BFF) pe urma afla de cine ii place, consoleazal cand are nevoie. O sa se ataseze de tine si o sa se simpta atras
Nu trebuia sa cauti o scuza cum i-ai zis tu "A fost o provocare" trebuia sa lasi totu de la sine

| OodanteoO a răspuns:

Deci ca sa stie ca il placi trimite-i semnale secrete.Cum ar fi: o privire calduroasa atunci cand vb cu el.Zambetul care te face sa pari interesanta.Statul cu el mai mult, isi va dea seama, doar nu e atat de ignorant. Daca te scoate la un suc ai grija sa iei rujubig grin la tine ok? Spor la relatia tahappy big grin

| dianacuza a răspuns:

Incearca sa te apropii mai mult de el, sa gasiti lucruri in comun.la partea cu provocare poate ca el crede ca tu chiar il placi, iar dupa ce i-ai zis ca e o provocare l-ai bagat in ceata. Oricum daca vorbiti pe mess, pe facebook e un semn ca poate simte ceva pentru tine. Fi atenta la comportamentul lui, daca se comporta cu tine mai frumos decat cu celelalte fete atunci poate te place. Pa! Mult Succes!