| anonim_4396 a întrebat:

Desi stiu ca acest subiect a fost foarte discutat eu tot nu mi-am gasit raspunsulhappy. Mie imi place ff mult o fata, dar nu stiu daca si ei ii place de mine, sincer mi-e jena sa-i spun c-o plac.Trebuie sa va zic ca inca sunt in generala, si sincer sunt cam timid, deci nu merge sa-i zic direct in fata sau s-o scot in oras etc.Desi sunt amic cu ea, tot ma simt altfel cand sunt langa ea sau cand vorbesc cu ea.Acum imi iau inima-n dinti si pun intrebarea: Cum as putea sa-i zic intr-un mod mai "fin" ca o plac ff mult? Ps: 40% din frica e ca nu as vrea sa ma ia in ras sau sa ma respiga. PS2: am o vaga banuire ca-i place de un prieten de-al meu foarte foarte bun. Funda+vot+respectul meuhappy

Răspuns Câştigător
| LiveYourLife a răspuns:

Pai ai putea sa pui pe cineva sa o intrebe ce parere are despre tinewinking

sau mai bine ii spui ca o placi dar sa fiti numai voi 2 cand ii spui asta
stie cum e"incercarea moarte n-are"winking
si in cazul in care nu te-ar place si ar rade de tine ca o placi inseamna ca nu e o adevarata"lady"winking
asta e mergi mai departe cu speranta ca vei intalni o fata mai frumoasa decat ea care te va placewinking
oricum mai sti poate te place si ea dar nu se arata
nu poti afla pana nu incerciwinking

5 răspunsuri:
| Ale14me a răspuns:

Scoate-ti din cap idea ca trebuie sa ii spui ca o placi, mai ales daca ai concurenta, inerca sa te porti cat mai frumos cu ea, sa ii faci comlimente, oferate sa o ajuti atunci cand crezi ca ar avea novoie, fii politicos si placut. Asa te vei mai apropia de ea si nu iti va mai fi asa de greu sa o inviti undeva si apoi abia spune-i ce sentimente ai pentru ea.Mult succes!

| sebywarlord a răspuns:

Nu ii spui ca o placi,ci ii arati asta pentruc a vorbele sunt vorbe si faptele sunt fapte pana la urma,si chiar daca ii spui,nu iti fie rusine pentru ca e un lucru normal sa te indragostesti,si orice "baiat de cartier din liceu" s-a indragostit la viata lui de nenumarate ori,pana si cea mai mare pitipoanca in adancul ei tot dupa un "fraier care nu fumeaza" tanjeste,dupa un baiat care sa tina la ea,marog deci scapa de rusine,insa daca chiar vrie sa ii spui fa-o romantic,fa sa para ca ea nu e doar o alta fata,fa-o sa se simta speciala, si daca te resipinge asta este ramaneti prieteni si uiti ca ti-a palcut de ea, sau ai putea sa incerci sa o cuceresti dar incearca sa nu fii prea stresant! succes

| AnonimuszWss a răspuns:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, astept si alte pareri.happy

| AnonimuszWss a răspuns:

Va multumesc enorm,toti meritati o funda maaarehappy.O sa dau o funda celui care m-a incurajat foarte mult,asta nu inseamna ca ceilalti nu merita, cum am mai zis, daca as avea posibilitatea v-as da la toti funda.Multumesc!

| romania123 a răspuns:

Bai baiete nu iti fie frica ca nimeni nu rade de tine ca te duci la o fata sa ii spui ca o placi asa ca intr-o zii cand te simti pregatit du-te si spune-i.
spune-i ca ai vrea sa ii spui ceva si gata...dar vezi sa nu devii rosu in obrajori.big grin