| gamerulmalahios a întrebat:

Dupa ce m-am masturbat, pentru ca eram la laptop, am ejaculat pe maini.Langa mine era o hartie igienica pe care am folosit-o ca sa sterg o mare parte din sperma.Totusi a mai ramas putina pe maini. In drum spre baie, am atins si alte lucruri cum ar fi clanta, alta hartie igienica, manerul de la dus, etc.Credeti ca daca mama se atinge de lucrurile pe care a fost sperma mea poate sa ramana insarcinata.Din cate stiu nu am prea pus sperma pe lucruri, am avut grija sa deschid cu atentie dar nu stii niciodata.Pe langa asta aproape toate lucrurile pe care le-am atins le-am sters dupa cu spirt sperand ca speratozoizii o sa moara de tot.Stiu ca sansele sunt extrem de mici dar intrebarea e :E posibil sa ramana insarcinata sau e complet imposibil? Daca e posibil puteti spune va rog in ce procent(doar daca stiti).

Răspuns Câştigător
| whealth a răspuns:

In niciun caz nu poti sa lasi însărcinată o fata asa. Spermatozoizii la contact cu oxigenul mor in maxim o ora sau si mai repede. Deci poti sa stai linistit ca nu se va intampla nimic.

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, mama ta nu poate sa ramana gravida. Deci slabe sperante sa ai un fratior, la care sa fii tatic.

| SG1995 a răspuns:

Deci sperma moare in contact cu aerul, asa ca sunt 0% sanse ca maica-ta sa ramana gravida cu sperma de clanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal.ca nu poate sa ramana.Nu sunt "extrem de mici", sunt nule. Spermatozoizii mor in contact cu aerul in timp destul de scurt, cam o ora

| PetruZMihai a răspuns:

Am înțeles,, Dacă pot lăsa mâna însărcinată,,

| Sarina a răspuns:

O persoana pentru a ramane însărcinată trebuie contact sexual nu daca a pus mana pe clanta a si ramas nu judeci puțin

| kingdrlove a răspuns:

Vai de mine, e foarte periculos! Dacă ai vreun magazin de materiale de construcții du-te urgent și cumpără altă clanță, și dacă se poate, și la duș alt mâner. Dat fiind faptul că locul pe care îl descrii e în general un mediu umed, spermatozoizii pot trăi până la 2 zile, și uneori, pot să depună ouă. Ar fi bine să iei măsuri cu chestia asta, vorba ta, nu știi niciodată!

| Lefter_Gianny_1999 a răspuns:

Este practic inpossible