| anonim_4396 a întrebat:

Dupa practicarea sexului a.n.a.l neprotejat, pot aparea anumite boli? ( INAFARA DE CELE VENERICE! ) Ma refer la boli contactate din cazua igienei. Din punctul de vedere al barbatului.
Voi ce experiente anale ati avut? Ati patit ceva dupa?
Rog si ofer multa seriozitate!
Dau funda celui mai explicit raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Nu se iau boli prietene. Oricum tu esti boss si ai imunitate. Deci eu i-as da-o tot la gaura neagra.

| yAdrian a răspuns (pentru ywar):

Si impotriva bacteriilor care se afla acolo dupa scaun?
Cu alte cuvinte, nu pot pati nimic?
Si daca ea a sangerat putin, dupa ( e prima data la ea ) sa ma ingrijorez? Sa nu fie vreo fisura anala. Sau daca e, e grava o fisura?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.csid.ro/......l-4060744/
http://www.sfatulmedicului.ro/......icale_6521
Citeste si ia aminte;)
O zi buna:)

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Se pot lua boli cu transmitere sexuala daca partenera este infectata deoarece membrana rectului este foarte subtire si pot aparea fisuri anale, acele fisuri reprezinta calea prin care se poate transmite bolile cu transmitere sexuala plus alte infectii cu diversi virusi (infectii parazitare- criptosporidioza, giardioza, infectie cu isospora belli)

| mihai69 a răspuns:

Desigur! De aia prezervativul e obligatoriu!

| Fatamuntilor a răspuns:

Bolile venerice nu sunt indeajuns?

| yAdrian a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bossule, din moment ce am spus INAFARA DE BOLILE VENERICE inseamna ca am un motiv bine intemeiat sa exclud aceasta varianta, nu?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru yAdrian):

E CEL MAI BUN MOTIV, crede-ma!

| yAdrian a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu se pune problema asta la partenera mea.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru yAdrian):

Poate atunci varsta si /sau experinta
http://www.sfatulmedicului.ro/......icale_6521
In tot cazul daca e musai peste 21 de ani!