| BIGBYL a întrebat:

e o fata la scoala de care imi place. nu am vorbit decat pe facebook putin, dupa ce a aflat ca ne plac amandurora acelasi film...asta si imi mai pune intrebari pe ask din cand in cand.

ea e foarte desteapta (media 9.96) si e si foarte frumoasa...dar nu e genul acela de fata care fumeaza sau mai stiu eu ce. e "cuminte", invata foarte mult si e timida.

cum as putea face sa intru cu ea in vorba la scoala si poate chiar sa devenim prieteni? as aprecia foarte mult niste raspunsuri, deoarece chiar o plac. dau funda happy

P.S. eu sunt foarte timid, asa ca evitati va rog raspunsurile de gen : du-te la ea si spune-i ca e frumoasa sau chestii de genu', multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Enki a răspuns:

Mai intai daca vrei sa intri in vorba cu ea, salut-o.apoi intreab-o ce mai face, iar ea daca iti spune bine, tu ii zici: ma bucur sa vad ca esti bine. daca zice ca nu e bine atunci o intrebi ce s-a intamplat si incerci sa o ajuti si sa o incurajezi. dupa aceea mai vb despre filmul care va place. apoi intreab-o daca vrea sa va plimbati putin sa luati putin aer. daca esti prea timit sa faci asta, fa-i cinste cu un suc sau ceva.sau impartiti o ciocolata amandoi ori ii poti da ei o ciocolata.incearca sa petreceti cat mai mult timp impreuna. ajut-o daca are nevoie de asta si arata-i ca iti pasa de ea si cu timpul se va indragosti de tine. apoi fa-ti curaj sa ii spui ca o placi pe facebook sau o iei frumos de mana, te uiti in ochii ei si ii spui. daca nu mai e o varianta.cand esti doar tu cu ea apropieti mana de a ei pana ajungi sa o atingi si isi va da seama ca o placi. apoi te apleci spre ea incet ca sa vezi daca nu se retrage, iar daca nu se retrage o saruti.sa nu te apleci repede ca va crede ca esti putin disperat.in dragoste trebuie multa rabdare asa cum mi-a trebuit mie sa scriu asta si sa o detaliez asa mult. sper din suflet ca te-am ajutat.multa multa bafta! :*

4 răspunsuri:
| Enki a răspuns:

Si nu conteaza daca ea e inteligenta si sunteti mai diferiti. dragostea nu tine cont de asta. daca te va placea va face asta pentru ca tine la tine si te iubeste nu pentru ca nu esti la fel de inteligent ca ea.(nu zic ca nu ai fi)

| BIGBYL explică (pentru Enki):

Si eu sunt inteligent tongue=]]

| Enki a răspuns (pentru BIGBYL):

Oricum nu ziceam ca nu esti.dar fa-ti curaj si vorbeste-i cat mai sincer si vei vedea ca la un moment dat veti fi mai apropiati.si lucrurile vor merge de la sine

| CarolineArina a răspuns:

Oh,timiditatea asta.
Daca tot vorbiti pe site-uri de socializare, cere-i o intalnire. De acolo te descurci tu.
Bye.