| anonim_4396 a întrebat:

E vorba despre o fata (colega) care imi place foarte mult, dar ea zice ca nu vrea (ma rog, cuvintele ei au fost 'nu se poate') sa fim impreuna. In urma cu ~2 luni ne-am intalnit intamplator intr-un club si fiind amandoi beti(mai mult ea) am inceput sa dansam, sa ne sarutam, ea se freca serios de mine si toate cele ( asta cam 3-4 ore, a fost destul de intens ca sa zic asa big grin). La 1-2 saptamani dupa asta, iesim la bere cu mai multi colegi si la plecare raman doar cu ea si imi spune ca nu vrea sa fim impreuna ca nu e pregatita emotional. OK asta am postat si acum cateva saptamani tot aici pe TPU putin mai pe larg si mi s-a raspuns in mare sa nu ma gandesc prea mult caci probabil a fost doar o 'aventura'.
Insa saptamana trecuta ne-am intalnit din nou in acelasi club ( de data asta m-a sunat ea inainte - probabila stia ca merg in seara respectiva) si s-a repetat faza. In fine, nu chiar la fel....nu eram chiar asa beti si a fost mult mai pasional (imbratisari, mangaieri chestii de genul) doar ca de data asta mi-a spus ca nu se poate sa fim impreuna pentru ca 'o sa vrea sa vada cum e cu altii' si s-ar termina prost. Inainte, cand nu stiam sigur daca ma place sa zicem ca as fi putut sa ma impac cu ideea, dar acum cand stiu ca si ea simte ceva (nu stiu exact ce) nu prea am cum sa nu ma gandesc la ea. I-am spus ca nu m-ar afecta foarte tare (nu am mintit) si ca sigur putem gasi o solutie, dar fara succes. Problema e ca ne vedem zilnic la facultate, e cam frustranta situatia big grin.
Nu stiu ce ar fi cel mai bine sa fac. Daca insist si ii arat ca tin mult la ea poate face un mic compromis si accepta, dar daca are dreptate si se termina prost? M-as simti oribil atunci sa stiu ca m-a prevenit si eu am insistat. Dar daca nu fac nimic, o sa ramana atractia asta intre noi care nu-mi da pace. E ca naiba big grin.
Mersi pentru minutele acordate.

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

Da ai scris ceva. in fine, daca tipa nu vrea, nu vrea si da-i pace - si asa nu cred ca pierzi mare lucru ("o sa vreau sa vad si cu altii" - asta spune cam multe)
Ai putea sa mai iesi in club cu ea ca poate cine stie pica intr-o seara si ai terminat-o si cu "atractia" - care mie imi pare mai mult o chestie ce tine de varsta