| Anonim7578999 a întrebat:

Salut TPU!
Eu am 16 ani iar iubita mea are 14, ea îmi tot da calde că ar vrea sa o facem dar mie îmi e frica deoarece nu știu dacă îmi permite legea deoarece vârsta de consimțământ este de 16 ani. Eu am fost in trecut fals acuzat de viol si chiar îmi este teamă că nu știu ce o duce capul. Păreri?

17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai dtrptate sa te temi, se poate razgandi, pot interveni si părinții, poti da de probleme.
Nu ai binecuvantarea lui Dumnezeu peste viata ta decat saca faci sex dupa casatorie, alrfel tevexpui la boli sexuale, vinovatie, acuzatii aiurea, nefericire.

| Anonim7578999 explică (pentru ania):

Mai am o acuzație aiurea dar fata a dat o la întors când am fost puși față în față. Cred că mai bine stau liniștit...

| Violleta2022 a răspuns:

Iubita de 14 anisori?
Tu chiar vrei sa fii dus in puscaria juvenila?
pana la 16 ani nu poti atinge nici un copil, ca faci puscarie!

| Anonim7578999 explică (pentru Violleta2022):

Eram cu ea de când aveam 15 ani iar ea tot 14, diferența dintre noi e mai mica de 2 ani iar eu am împlinit 16 ani recent

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim7578999):

Pana ce nu implineste fata 16 ani, este ilegal sa intretii sex cu ea.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i sa mai aștepte măcar pana la 16 ani. După 16 ani puteți face sex dar, numai protejat.

| AliGab a răspuns:

Maica Domnului! La 14 ani nici nu stiam ce-i acela un sarut si pe astea din ziua de azi le mananca intre picioare... fereasca Sfantul.

| Madaxo97 a răspuns:

Mai bine stai deoparte momentan, este prea mică, si nu stii ce ii trece prin cap, de te poate băga în probleme.

| Anonim7578999 explică (pentru Madaxo97):

Aia zic și eu... mă aștept la orice acum că după câte am citit pe internet, și cu dovezi că vrea ea, tot o sa am probleme.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Anonim7578999):

Așa e, nu contează ce spune ea, nu are discernământ la vârsta ei, e considerată un copil, ceea ce si este, la 14 ani, nu înțeleg ce o mănâncă așa de tare de vrea sex, nu o face, ai răbdare să mai crească 2 ani, sau caută altă fată pentru sex mai mare decât tine, de 16, 17 ani

| Anonim7578999 explică (pentru Madaxo97):

Eu până acum am avut relații cu fete mai mari decât mine?, fata asta mi-a dat mie mesaj de ne-am combinat. Acum cred că ar fi mai sigur sa termin cu ea că mă bagă la belele?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Anonim7578999):

Faci cum vrei, dacă vrei sa faci si sex, si cu ea nu poți evident, că are doar 14 ani, să nu te riști, va trebui ori sa îți faci altă relație, ori sa o înșeli, dacă nu vrei sex si ești dispus sa aștepți după ea măcar 1 an, 2, si ai si sentimente pentru ea, o iubești, nu renunța la ea doar din cauza sexului

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Daca iti da calde ca vrea sa isi inceapa viata sexuala cu tine, incearca sa o intrebi si tu daca sigur este pregatita sa faca acest pas. Oricum in caz de orice poti avea dovezi cum sunt mesajele in care vorbiti despre asta in care ea a fost de acord sa faca acest pas cu tine. Daca iti este teama ii poti spune direct ca nu vrei sa faci asta cu ea pentru ca este prea mica.E indicat sa isi inceapa viata sexuala dupa 17 ani…Dar in ziua de azi happy multe fetite isi incep viata sexuala chiar si de la 11 ani laughing

| Linfatic12 a răspuns (pentru GeaninaGeanina782):

Dormea de la 10 ani?

| Anonim7578999 explică (pentru GeaninaGeanina782):

Mie îmi e că cine știe ce ii trece prin cap și spune că am violat o sau ceva, că oricum nu are vârsta să își dea consimțământul și după câte am înțeles, se consideră oricum viol.

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru Anonim7578999):

Atunci nu te culca cu ea e simplu. Daca tu crezi ca asta o sa faca spune nu, e prea mica pentru asa ceva mai bine ar pune mana sa invete sa-i fie capu la scoala nu la maciuca ca are timp toata viata ei sa se ****! Pacat ca parintii ei nu stiu ce fel de copil au crescut

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru Linfatic12):

Mai stii…