| WinnieOnSteroids a întrebat:

Fata cu care vorbesc de ceva timp mi-a spus ca are niste retineri in ceea ce priveste inceperea unei relatii si ca ar trebui sa astept ceva timp. Ce ar putea insemna asta? Are rost sa mai astept?

P.S. Mie imi place de ea, si sunt convins ca si ei de mine

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Daca o placi, eu zic ca merita sa ii acorzi putin timp. In aceasta perioada, incearca sa va cunoasteti cat mai bine, purtati cat mai multe conversatii, incercati sa vedeti ce hobby-uri aveti in comun. Asa veti vedea daca va potriviti pentru o relatie. Poate ea e mai reticenta si ar vrea sa te cunoasca mai bine, sa afle mai multe informatii despre tine, de aceea eu zic ca cel mai bine e sa incepeti mai intai ca prieteni.
Daca nu merge, asta e, nu e un capat de tara. Vei cunoaste alte fete si una dintre ele va fi cu siguranta potrivita pentru tine happy
Succes!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dezamagiri din trecut, lipsa increderi etc sfatul meu este sa faci sa capete incredere in tine, tu de fapt ce vrei de la ea sincer? fi sincer macar o data in viata ce isi doresti tu de fapt de la viata?

| neutrino a răspuns:

Mai poti astepta, dar nu cu mainile in buzunar: o ciocolata, o foare etc, fac uneori minuni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o placi, așteaptă.

| Faustinaedm a răspuns:

Sfatul meu:nu te rezuma numai la ea.Incearca sa cunosti pe altcineva daca vezi ca tipa respectiva are retineri.E important sa analizezi trairile si comportamentul multor femei pentru a-ti da seama ce vrea persoana pe care o placi cu adevarat de la tine.La mine, cel putin, a mers(si sunt fata). Gandeste-te ca sunt 7 femei pe cap de barbat.De ce nu o lasi pe ea sa faca pasul cel mare?