| InLoveWithYouMyLove a întrebat:

Funda si VOT!
Am o problema MAAARE!cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying
De vreo 2 ani am inceput sa fiu intr-o depresie. ca s-ai spun asa.
A inceput in clsa I cand o fata(s-i zicem A) a rspandit nu stiu ce zvon si toata clsa a venit impotrtiva mea. Apoi a inceput in clsa a 4-a sa imi placa de un baiat care ma ura din cauza lui A.Si m-am mutat in 5-a la lt scoala afland ca A s-a mutat si ea la alta scoala "din cauza invatatoarei" cica. Am crezut ca o sa imi fie mai bine dar nu a fost pentru ca o B si o C au raspndit zvonuri ca imi place de un biat si de-astea(si ir imi plcea de el) baiatul ala, Z vorbea cu mine dar cand aflat ca il plac s-a facut ca nu exist. si se purtat urat cu mine cand il bagam in seama.
Am trecut peste asta si in iarna, datorta unei prietene am cunoscut un prieten de-al ei(X) care zice ca o place. m inceput sa vorbesc cu X si am fost impreuna(doar pe mess) cu el. Dar s- despartit de mine a 2- zi. m trecut si peste asta si in primavara iar am inceput sa vorbesc cu el. Si am fost impreuna de vre 10 ori dr ne-am desp imediat. Ba am aflt ca ma nsela, Ba nu ii convenea nu stiu ce. ma rog. Si am facut cunostinta pe mess si cu alti prietreni de-ai fetei(D) si... eu ii plac dar ei sunt cu altcineva si am ajuns si sa inventez id-uri false si sa ma dau drept... mrg. un iubit de-al meu(sa nu radeti) si sunt foarte sad ca nu am prieten si ca nu ma place nimeni( unii bieti au zis ca mai bine ma calugaresc) astept raspunsuri si va multumesc ca ati citit. P. S.:am 14 anisori

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
In primul rand, prea multe litere.M-ai zapacit de cap. Povestea ta, e mai rau ca o telenovela turceasca, sincer.
Eu daca as fi in locul tau, m-ar durea in cot de toti.
Mi-as face cateva prietene bune, care sunt ca mine, de restul nu mi-ar pasa.
Plus ca, la varsta de 14 ani nu ai nevoie de un iubit.Trebuie sa te concentrezi pe cariera ta de viitor.Lasa baietii, lasa fetele rele, lasa zvonurile, lasa depresiile, lasa barfele, lasa prostiile si traiesteti viata.
Esti la varsta adolescentei, o varsta lipsita de griji.Incearca sa iti petreci timpul liber facand diferite chestii.Deseneaza, joaca ceva, practica un sport, iesi cu cainele la plimbare, iesi in oras cu prietenele, viziteaza-ti bunicii sau alte rude, du-te intr-o excursie, uitate la tv etc etc.
Sunt o groaza de chestii de facut.Ce rost are sa fi in despresie sau mai stiu eu ce?
Majoritatea fetelor sunt asa in ziua de azi.Au auzit ca se barfea de ele, sau le-a parasit Ady de la coltul blocului si gata! Au impresia ca nu mai au pentru ce trai, se simt ca un rahat, lumea lor nu mai are nici un rost, iar apoi devin emo, pentru ca asa este la moda acum si blah blah blah, dramele pot continua.
Mai lasa astea si bucurate de viata, ca oricum e scurta!

7 răspunsuri:
| punct_3796 a răspuns:

Calmeazate big hug nu mai fa id`uri aiurea dragostea apare cand te astepti mai putinwinking toate la timpul lor love struck o sa apara un el care o sa te iubeasca si o sa il iubesti big hug ai grija cf :* daca vrei da`mi id tau si mai vb pe mess big hug

| Kaℓi a răspuns:

Acum o luna aveai 12 ani.
Las-o mai moale cu mess-ul, cu relatiile si cu blogurile (ai 8?)... trece copilaria pe langa tine!

| bebelinnAa a răspuns:

Buna...intrebarea mea este
Esti cumva urataraised eyebrows? Sau te consideri tu... urata?

Nu stiu eu nu am vazut nici o persoana urata ...sunt persoane cu diferite imperfectiuni dar...nimeni nu e perfect si orice persoana e frumoasa in sinea luiwinking

Acum intrebarea ta care este? ca u prea inteleg...ce vrei sa stii?

| sonia_6457 a răspuns:

Offf pai eu am 12 ani aproape 13 si am multi prieteni dar sa stii ca si cu ei si fara trebuie sa te simnti bine ocupati timpul pe chat si fa-ti prieteni noi happy incearca sa te imprietenesti cu copii din clasele mai mici daca nu se poate cu cei mari ( si aia mici sunt de treaba vor ajunge si ei odata mari si sa stii ca apreciaza ca au prieteni mai mari decat ei ) date pe langa baieti fale favoruri la fel si cu fetele reproseazale ca sunt rele si ca tu te simnti singura si inmoaiele inima ( ce sa zic daca sunt nepasatoare ) dupa ce ai povestit tu x_x aolooo cu " C, X, Y " m-ai cam zapacit dar uite id meu alexuta_98 poate vrei sa vb ca sa iti mai ocupi timpul a si apropo u nu esti cumva timida ca asa se mai intampla happy daca nu esti infipta si " nebunatica " nu atragi privirile baietilor pentru fete prefate interesata de ce le place si lor si punele intrebari incearca sa te integrezi. Relatile pe mess sunt aiurea normal ca te inseala doar nu o sta baiatu sa aiba o relatie online nu?

| miky_9667 a răspuns:

Mama mama mama cate litere pe aici laughing ok in primul' rand ar trebui s-o lasi mai moale cu id-urile false :d in al doilea rand... chestia cu,, am fost impreuna doar pe mess dar ne-am despartit''... genu asta de,, relatie''( daca pot sa ii spun asa) nu tine deloc pentru ca nu stii niciodata daca cel cu care vb este sincer sau isi bate joc de tine happy ar trebui s te calmezi pentru ca oricum o sa gasesti pe cineva ca nu e un capat de lume. Poate ar fi mai bine sa uiti, sa iesi sa te distrezi cu prietenii

| UnbornChild a răspuns:

O_O Iti bati joc de noi, fato?
Geezzz, ce copii fara minte!

| AlEx0 a răspuns:

Imi dai si mie id tau?:?:::?/.