| anonim_4396 a întrebat:

ieri am am facut "sex" cu iubita mea, si zic in ghilimele pentru ca i-am bagat-o doar de 2-3 ori dupa care am scos-o, nu am avut intentia de a ma excita, a fost in joaca. Iar intrebarea mea este daca ea poate ramane gravida. Mersi

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina poate sa ia nastere/sa se formeze NUMAI intr-un singur caz si anume daca sunt indeplinite 2 conditii OBLIGATORII si anume : sexul trebuie sa fie intretinut intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE si de asemenea SPERMA trebuie sa ajunga in mod sigur in vagin. In caz contrar, daca aceste 2 conditii obligatorii nu s-au realizat, atunci este imposibil sa se formeze o sarcina. Folosirea pastilei de a 2-a zi ar reprezenta o greseala grava, o iresponsabilitate imbecila impardonabila. Multa sanatate!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate, cu un cumul de factori defavorabili voua se poate. Numarul de penetrari si durata acestora nu e o medota contraceptiva

| davydd01 a răspuns (pentru suntserios):

Tinand cont ca avem 17 ani, se poate lua pastila de a doua zi?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate ramane gravida daca:
- fata era in perioada fertila- si daca
- tu erai dupa o masturbare prealabila (avand inca sperma ramasa pe teava), care s-ar fi putut scurge, in vaginul fetei.

| Violleta2022 a răspuns:

Abia atii terminat clasa a VIII_a si va jucati de-a sexul?

| HadesSs a răspuns (pentru Violleta2022):

La 17 ani termini clasa a 8-a?laughing)

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat în ea și nu a fost în perioada fertila, nu poate sa rămână gravida.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu...e cam imposibil

| Rux04 a răspuns:

Depinde în ce perioadă era. În perioada cu fertilitate ridicată sau redusă. Data viitoare faceți-o și voi protejat. Există prezervative.

| Laila12Izabela a răspuns:

Nu,nu are cum nu iti fa griji!

| davydd01 a răspuns (pentru Laila12Izabela):

Incerc sa nu mi fac grij, mersi de raspuns! Chiar ma ingrijorez.

| Helpme99 a răspuns:

Nu are cum