| ACTEO a întrebat:

Ieri am avut primul act sexual cu prietena mea si am intrat in ea o data fara protectie ca sa o dezvirginez si apoi mi-am pus prezervativul. Ea isi face griji si voiam sa stiu daca este posibil sa ramana gravida. Tin sa mentionez ca actul s-a intamplat in ziua in care i s-a terminat perioada.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil sexul de dezvirginarea a fost intretinut in a 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual, adica intr-un moment care este considerat ca fiind infertil si in acest caz formarea unei sarcini este foarte putin probabila sau chiar imposibila in cazul in care ciclul menstrual este de tipul REGULAT si are mereu o lungime de peste 24-25 de zile. Fiindca sexul a avut loc cel mai probabil inainte de a incepe PERIOADA FERTILA, reiese ca intr-o asemenea situatie chiar si in cazul in care din cauza excitarii intense exista posibilitatea de a fi scapat SPERMA (si nu lichid preejaculator inofensiv) in vagin, probabilitatea de a se forma/naste o sarcina nu poate fi mai mare de cateva procente, adica maxim 3-5%. Ceea ce nu ai stiut fiindca nu te-ai informat corect, este aceea ca dezvirginarea se executa intotdeauna CU folosirea prezervativului, fiindca durerea resimtita de prietena ta s-ar fi redus foarte mult la circa 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea pe care a indurat-o inutil si ar fi fost si 100% protejata. Multa sanatate!

| ACTEO explică (pentru corbulalbrosu):

Era a7a zi la ea, ii trecuse in dimineata aceea

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ce o fii in capul tau cu mentalitatea asta: "am intrat in ea o data fara protectie ca sa o dezvirginez"
Chiar nu te duce capul ca poti sa o lasi gravida?
De ce ai penetrat-o fara prezervativ?
Te musca prezervativul?
Riscati copii si va alegeti cu cate o sarcina nedorita sau cine stie, boli cu transmitere sexuala.
Prezervativul ala nu musca, nu doare, nu este gros, dimpotriva, este ca a doua piele pe un penis, dar te protejeaza de toate problemele posibile, in plus, este atat de ieftin ca nu merita sa faci sex fara el.
Greseala asta te-ar fi costat enorm, daca fata era in perioada fertila, dar de data asta ai avut noroc, ca era imediat dupa menstra.

| ACTEO explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns. Nu am ejaculat in ea fara prezervativ in orice caz.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ACTEO):

Baiete, cat de copilas esti, mai ai multe de invatat si daca nu te feresti acum, regreti mai tarziu!
Deci, POTI sa lasi o fata insarcinata si fara sa ejaculezi in vaginul ei, daca:
- ea este in perioada fertila
- si au existat existat 2 sau mai multe partide de sex sau masturbare fara protectie (pentru ca, a ramas sperma neeliminata pe teava, ceea ce se intampla intotdeauna dupa sex, sperma care se scurge involuntar in vaginul fetei in primele secunde cand este reintrodus in vagin - repet, involuntar., fiind vorba de 1-2 picaturi de lichid care poate contine si sperma).