| anonim_4396 a întrebat:

ieri am cunoscut o fata draguta, si incerc sa ma combin cu ea, a zis o prietena de a ei ca ma ajuta imi pune "pile" ce sa fac?
Sa ii spun ca imi place de ea si s-o intreb daca vrea sa fim impreuna :S ca rog sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
| Stefania a răspuns:

Buna! Ia-o ma usor! O sa te creada insistent! Mai bine asteapta un pic happy!

Bafta!

| ATB a răspuns:

Da dar mai intai mai vorbeste cu ea. ceva de genu ce ii place sa faca. etc...asta daca nu o cunosti. daca iti e prietena de mult timp du-te singur cu ea undeva la plimbare in parc si zi ca iti place de ea si vrei sa fi cu ea, incearca sa fi relaxat cand zici astabig grin

| Daiana_1431 a răspuns:

Spune'i si tu ca vrei sa va mai cunoasteti. E prea aiurea asa dupa o zi. Spune-i ca ti'ar placea sa iesiti afara, la o cafenea, o inghetata, ceva acolo si mai vorbiti, daca ii place de tine, isi va da seama. Iesiti de cateva ori, mai comunicati, si dupa intreab'o personal daca vrea, ca este mult mai bine si mai frumos happy Parerea mea ca fata, daca mi s'ar intampla asta, as refuza. E prea putin timp si inca nu il cunosc. Si faza cu pilele din partea fetei aleia nu stiu ce sa zic. Poate da, sa spuna si ea o vorba ca esti de treaba si chestii din astea. Dar e mai frumos sa o intrebi tu fata in fata, sa ii vezi si reactia happy

Bafta happy

| roxynutza a răspuns:

E perfect daca ii place de tine va accepta daca nu asta e viata merge inainte si asa daca o intrebi direct nu o sa mai pierzi nici timpul de a te da pe langa ea
bafta

| Jadis a răspuns:

Cum sa te combini cu ea daca abia ai cunoscut-o? Tu crezi ca astea sunt relatii ce le fac copii din ziua de azi: cunosc o fata, ii cere pritenie, stau cateva zile impreuna si gata! Crezi ca asta e relatie? Mai stai un an cu fata aia sa te cunosti cu ea si sa fiti prieteni buni si dupa aia poti s-o intrebi. Daca intr-adevar o placi ai sta mai mult timp cu ea, nu ai intrebao dins tart daca vrea sa fie cu tine daca nici nu te cunoaste

| sufletzel a răspuns:

Sinceritatea e cea mai buna metoda. Decat sa o iei cu texte de agatat si s-o faci sa fuga, mai bine zi-i ce simti. Oricum va aprecia daca vorbesti sincer, pentru ca aia simti. Dar daca bagi vreun text auzit nu stiu unde, se va prinde ca nu e ce simti, ca e un simplu cliseu. Si n-o sa aiba acelasi efect.
Bafta!