| anonim_4396 a întrebat:

Imi pare rau ca pun aici intrebarea, dar e cea mai vizitata categorie.

De ceva vreme ma gandesc sa urmez muzica la facultate(in prezent sunt la un liceu de muzica). Ati putea sa imi spuneti care e diferenta intre facultatea de muzica si conservator?

Care este mai grea si ce imi ofera fiecare? Dupa terminarea uneia din ele, ce as putea face?(unde m-as putea angaja)

Multumesc

1 răspuns:
| Anonymus9 a răspuns:

Eu zic sa te documentezi de pe mai multe site.uri si in prealabil sa te duci la facultatea respectiva si sa ceri o descriere la secretariat.
Conservatorul e mai greu decat facultatea de muzica, dar sa stii ca nu o sa ai ce face cu ea. Cel mai probabil profesor de muzica