| annnamarya a întrebat:

Imi place de cineva mai mare ca mine cu 2 ani. El nu stie ca il plac. Cum as putea sa ma comport avind in vedere ca eu sunt o fire mai timida? Ce sa fac ca sa ma observe?

5 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Nu lua in seama ce a zis neutrino.in acel fel, toti vor crede ca esti disperata dupa el si cel mai probabil vei fi barfita de ei. daca aveti prieteni comuni, incearca sa stai cu ei cand este si el prezent.participa la discutiile lor. implica te in activitatile la care participa si el.

| neutrino a răspuns:

Spune-le celor din jurul tau ca iti place si astfel, pe langa tot satul, va auzi si el. In felul acesta poate ca te va baga mai mult in seama.

| annnamarya explică:

Problema e ca nu avem prieteni in comun...el este o fire mai retrasa.

| VineMiticaBossu a răspuns:

Va cunoașteți? Dacă da, da-i un mesaj si vb cu el...sa va cunoașteți mai bine. Si dupa ce simti ca il cunosti bine incearca sa ii spui ce simti.Dar vezi ca multi baieti daca sunt mai mari se simt oarecum superiori.Bafta.

| florinarena a răspuns:

Daca e mai mare si e in generala nu o sa te bage in seama ca te considera copila la liceu se schimba treaba dar tot superiori se cred