| annnamarya a întrebat:

Imi place de cineva mai mare ca mine cu 2 ani. El nu stie ca il plac. Cum as putea sa ma comport avind in vedere ca eu sunt o fire mai timida? Ce sa fac ca sa ma observe?
Fundă!happy

Răspuns Câştigător
| happygirll a răspuns:

Buna! Pai, ar trebui sa ii zambesti, in primul rand, mai apoi, incearca sa faci cunostinta cu prieteni de al lui daca esti prea timida sa faci cunostinta cu el, daca are prieteni de varsta ta, cu atat mai bine. Dar daca te simti in stare sa ii scrii lui, scrie pe retelele de socializare "Buna. Tu esti in clasa cu..." si numeste pe cineva de varsta lui, nu neaparat sa fie intr-o clasa cu el, poate fi si din clasa paralela, apoi prezinta-te si spune i din ce clasa esti.Si cauta subiecte de discutie ex (Iti place sportul?) Iar a doua zi saluta-l la scoala.Si dupa cateva zile apropie-te de el si spune i ca tu esti AnaMaria de pe fb, twitter sau pe ce stati si spune i ca faci un sontaj si inventeaza si tu ceva acolo. Si incearca sa ii mai scrii din cand in cand, dar fii atenta sa nu il inebunesti prea tare la cap. Daca ti se pare prea lunga calea asta (eu sunt obsedata sa scriu tot amanuntit si lung) atunci poti pur si simplu sa ii scrii pe o foaie ca il placi si ca vrei sa va intalniti undeva anume dupa ore si daca va veni singur atunci spune i ca tu ai scris biletul, dar daca va veni cu prietenii atunci fa te ca vrei sa cauti ceva sau ceva gen si nu ii atraage atentie. De ce nu trebuie sa stie altcineva? Pentru ca daca isi bat joc de tine dupa aia tu poti sa spui ca nu ii adevarat si ca tu nu ai spus niciodata asta, dar daca vor fi mai multi vor spune ca ei sunt martori plus ca nici nu o sa iti fie placut. Mai este si clasica metoda prin ciocnirea cartilor, daca stii la ce ma refer. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fa-ti un tricou personalizat, cu numele lui pe piept si o inimioara.

| gjhjjcvh a răspuns:

Baga-l mai mult in seama si comportate frumos cu el iar daca nu isi da seama asa spune-i ca il placi poti sa ii spui printr-un biletel ca sa nu iti fie foarte rusine poate o sa simta si el la fel pentru tine