| Alex0203 a întrebat:

Imi place de o fata de la scoala si nu stiu cum sa aflu daca si ei ii place de mine.Am 14 ani si ea este in aceeasi clasa cu mine.Cand suntem doar noi 2 se baga in seama cu mine si inainte sa se uite unde vrea se uita vreo 2 -3 sec la mine.De ex vb cu cineva si ea este interesata despre ce vorbesc...Dar cand e cu mai multe fete sau colegi tot comportamentul pur si simplu dispare..Ma place sau doar ma amageste?

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Te place, dar e posibil sa-i fie rusine...sau sa nu vrea sa mai stie si altcineva ca sa nu fie tinta glumelor dintre colegii vostri.
Spune-i ce simti si vei vedea reactia el.Nu mai astepta, ca sa nu-si piarda rabdarea.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, logica voastra fara sens. "nu pot face primul pas pentru ca-s fata", serios?
Ce s-ar intampla daca l-ai face tu? Nimic, doar ati fi impreuna si tu ai fi fericita, dar nu faci nimic pentru asta, doar astepti sa faca el miscarea.
Zi sincera ca nu vrei sa faci primul pas, nu ca "sunt fata si nu pot" (de parca e lege chestia asta, de parca te opreste cineva).
Gandeste-te bine la ce faci, succes :*

| Thextruexme a răspuns:

Adica ea te place dar este foarte influentata de prietenii ei si probabil nu vrea ca ei sa stie ca ii place de tine.Eu zic daca vrei sa te placa si cu prieteni cu tot imprieteneste-te cu prietenii ei mai intai si astfel nu se va mai teme de parerea lor.Desi nu mi se pare ca esti pregatit -.-. Noroc.

| VandaAdelis a răspuns (pentru Thextruexme):

Este o ora mult prea tarzie pentru tine intrucat numai intelegi bine intrebarile si te obosesti aiurea cu raspunsuri anapoda. Go to sleep.

| Thextruexme a răspuns (pentru VandaAdelis):

Ce e anapoda?

| VandaAdelis a răspuns (pentru Thextruexme):

Tu! Si modul tau de a te exprima!

| Thextruexme a răspuns (pentru VandaAdelis):

Mie nu mi se pare asa ca incheieti fitele ca nu esi interesanta.

| VandaAdelis a răspuns (pentru Thextruexme):

rolling on the floor daca ar avea fermoar le-as incheia, ma jur!

| Thextruexme a răspuns (pentru VandaAdelis):

Nu am de gand sa ma cert cu tine pentru ca respect zicala:Nu te certa cu un prost, te trage la nivelul lui si te bate cu experienta.winking

| VandaAdelis a răspuns (pentru Thextruexme):

laughing Imi place de voi astia de pe TPU ca va credeti toti f inteligenti cand vine vorba de cearta si dat replici, mai degraba ai invata sa scrii corect si sa te exprimi apoi sa te certi cu mine.

| Thextruexme a răspuns (pentru VandaAdelis):

Ai terminat?

| VandaAdelis a răspuns (pentru Thextruexme):

Bafta.