| anonim_4396 a întrebat:

SALUT. TPU Imi place de o fata din clasa, iar ea sint mai mult ca sigur ca ma place, FNDKA ma priveste des si chestii d'astea...
Problema e ca Nu stiu cum sa-i spun ca-mi place de Ea? sugestii sfaturi opinii?,,,
Funda Imensa pentru cel mai rafinat raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omule...cam asa mi s-a inamplat si mie, adica cam tot ce ai enumerat tu mai sus. Da, eu vroiam sa gasesc un moment in care sa ii spun ca imi place de ea, dar, am vorbitcu ea pe mess, si in fine ea m-a intrebat daca imi place de o fata din clasa (ea mi-a spus numele fetei, eu nu il voi spune), si daca eu o placeam pe ea i-am spus ca nu imi placea de aia, i-am spusca imi place alta fata, ea m-a intrebat care, si eu am incercat sa o lalai adica casa o fac mai curioasa, si in final i-am spus ca imi place de ea. Dar acu urmeaza sa o intreb daca si ea ma place pe mine, eh bafta si tie sper saavem ambii prietenele pe care ni le dorim.

Funda?

| Annim a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdaaaa,, iternetul face minuni, cum n-ar fi ea e mai complexa, inainte ma privea mai des acum m-am familiarizat cu ea si parca si-a pierdut interesul... ii fac glume multe si ride des dar totusi, cred ca e doar o doza simpla de umor pentru ea (a vazut multi de-alde mine ) Si apropo cred ca te place, fetele nu intreaba intimplator daca placi anume pe cineva,,, Ms de sinceritate,, SI TOTUSI VREI FUNDA?

| anonim_4396 explică (pentru Annim):

Da, cine n-ar vrea. Si cred ca una e sa vorbesti pe calculator si una e sa vorbesti in realitate, adica cand vorbesti fata in fata, poate o saruti sau o ti de mana sau alte chestii emotii, si alta e sa vorbesti pe mess sau pe alt ceva adica se pierde toata "frumusetea" iubirii adica se transmit mai putine sentimente. Asa ca iti recomand sa faci ceea ce voi face si eu: Cauta momentu potrivit in care esti tu si ea si atunci incearca sa ii spui tot ce simtii pentru ea. Dar iti recomand sa faci asta nu stiu... o sa iti dau un exemplu:
Sa zicem ca te intalnesti cu ea pe strada si ma rog vorbiti, nu e indicat sa ii spui in momentu ala, ci abia tocmai la final, adica cand mergeti spre casa sau cand trebuie sa pleci, adica asa se inampla in majoritatea cazurilor chiar ca si in filme mereu "la final", ma rog intelegi unde bat.

Asa ca va trebuisa ii spui fata in fata.

7 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Te duci la ea si ii spui: "Imi place de cineva, iar numele ei este format din doua litere."Apoi, ea isi stoarce toata ziua creierii sa gaseasca un raspuns, si apoi ii spui:"tu!"Daca ti se pare prea naspa, pur si simplu te duci si ii spui "Stiu ca e cam invechit ceea ce spun, dar nu am mai simtit pentru nimeni ce simt pentru tine. Tu ma placi? Daca tu nu ma placi, putem fi macar prieteni? As fi cel mai fericit din lume daca am putea fii macar prieteni."Si daca ea zice ca vrea sa fiti impreuna, sa o saruti! Dar vezi sa nu fiti in public! Un loc mai retras, mai romantic.Succes!

| AndruţHere a răspuns:

BĂĂĂ. Spune-i mă "îmi place de tine" (dar mai serios, fără să râzi sau ceva gen, şi nu în public). Suntem fete, ce dracu? Noi ne lăudăm că băiatul pe care îl îndrăgim se uită la noi, darămite dacă îi spui că o placi...Nu este un răspuns rafinat, dar totuşi cred că te-a ajutat. Oricum, baftăăă!

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Rafinat... dă-mă dRacului
De ce nu îi spui să te întâlnești cu ea undeva să vorbiți?

| Smekerutzul a răspuns:

Cel mai simplu este sa ii spui pe mess intr-un wekeend sau vacanta(asa am facut si eu)si asa am o iubita.

| RomanulVesel a răspuns:

Faptul ca tipa "te priveste si alte chestii..." inseamna ca ai un avantaj din start. Si daca tot esti sigur ca te place, primul pas e simplu.
Intra in vorba cu ea in pauza, sa o saluti cand o vezi, sa o intrebi daca are o harta, ca te-ai pierdut in ochii ei... Apoi o inviti in oras, la o inghetata sau un suc (fara tigari, sa ai o respiratie proaspata in caz de... sarut).
Apoi va casatoriti si faceti multi copii happy
Vreau funda!