| NickoMah a întrebat:

Salut TPU,imi place de o fata foarte mult, eu sunt a 7a ea la fel, suntem in clase diferite dar pe acelasi coridor..in pauze vad mai mereu ca iese din clasa si se uite cam pe unde stau eu (grupu meu, clasa vecina) si nu stiu cum sa fac sa vorbesc cu ea.
am in clasa mea cativa "intermediari" dar nu se prea pricep la cuplare.
Astept propuneri despre cum sa ii atrag atentia incat sa vorbim.
Multumesc mult happy

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In una din pauze du-te si vorbeste cu ea, intreab-o ceva legat de scoala daca ti rusine sa -i propui o intalnire

| AnGeL a răspuns:

Pai in cazul in care tu nu ai curaj suficient sa te duci sa stai cu ea de vorba....mai bine faci rost de yd-u sau de nr ei si incepi prin messaje : buna cf?; (te va intreba cine esti) sunt baiatul de la clasa x
si de aici degenerati cu o conversatie
in cazul in care ea este cam tacuta si nu prea aduce subiecte in discuiile voastre probabil ca nu este foarte interesata(sau este si ea timida)
succes:p

Răspuns utilizator avertizat
| LucyLiu a răspuns:

Du-te la ea, uita-te fix in ochii ei...si intreab-o daca ii place de tine. In fine si tu va trebuii sa recunosti asta si sa o faci sa promita ca nu va spune nimanui( nu stii ce poate gandii ea sau cum se poate folosii de asta) daca nu este sigura de raspuns. BAFTA!

SPER CA TE-AM AJUTAT!happy

| 0oSenioritao0 a răspuns:

Baga-te in seama cu o prietena de a ei...
Care sta cu ea mereu...
Si dupa ce va mai imprieteniti ii spui ca iti place de ea.