| ZxZxZ a întrebat:

Imi place de o fata vorbim pe mess de vreo 6 luni...ea mi-a dat de inteles ca ma place dar eu sunt extrem de timid.Sun mai retras si cand trec pe langa ia nu o bag in seama ma comport de parca nu o cunosc. Si daca vreau sa stau de vorba cu ea, incep sa tremur straight face. Nustiu cum sa-i spun ca o plac. Ce ar trebuie sa fac? Si in legatura cu timiditatea.

Răspuns Câştigător
| gabby269 a răspuns:

Pff,greu cu timiditatea! Iti dau un pont: nu te mai face ca nu o cunosti, o vei indeparta si asta ar putea duce la pierderea ei in favoarea altuia. Daca de 6 LUNI vorbesti cu ea pe mess inseamna ca te place mult,incearca sa te controlezi,spune-i cand ai ocazia ca,desi iti e foarte greu si dupa cum vede si ea~ tremuri,iti e foarte draga si nu ai stiut cum sa ii zici asta,incearca! Ia-ti inima in dinti si face the truth! Nu rezolvi absolut nimic cu timiditatea,fa-ti zilnic autosugestie spune-ti ceva de genul "am trecut de faza timiditatii,sunt mult mai increzator in mine si in fortele proprii si pot face tot ce imi propun, de la proiectul ala de la scoala pana la a fi cu fata de care imi place " functioneazahappy si eu fac asa zilnic, imi iau doza de incredere zilnica de cateva ori pe zi, ma ajuta enorm si recomand asta tuturor, pentru ca functioneaza pe bune.Multa bafta cu fata si rezolva problema cu timiditatea pentru ca NU E BUNA tongue

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| k1fighter a răspuns:

Incearca totusi sa o saluti macar. Daca nu o saluti ea va crede ca esti fals si ca voi doi existati doar pe mess.Salut-o intr-o zi si incearca sa vorbesti cu ea, cu toate ca esti timid ea va aprecia ca ii dai atentie si o sa va cuplati.winkingbafta

| AnDutZzA020 a răspuns:

Si eu sunt timida si ma inrosesc in fata baietilor.Cand esti timid inima iti bate tare... incearca sa respiri adanc si va functiona.Succes!

| SmileInGreen a răspuns:

Iti spun sincer, cea mai mare greseala pe care o poate face un baiat e sa o ignore pe fata pe care o place.
Daca o placi cu adevarat, salut-o, bag-o in seama si cel mai important, spune-i ceea ce simti fara sa-ti fie frica de reactia ei: fie ca te va respinge fie ca va avea aceleasi sentimente pentru tine, trebuie sa-i spui!
Succes!