| Belengeru a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata din liceu, amandoi suntem clasa a 9-a dar nu suntem in aceeasi clasa. Azi eram pe hol cu un prieten si acea fata vine la mine si imi intinde mana cu un zambet larg si ma intreaba "Buna, sunt Ioana", dau mana cu ea si ii zic numele meu. Fix atunci se sunase de intrare iar eu am zis "Incantat, ne mai vedem", iar atunci fiecare ne-am dus in clasa lui. Mie imi placea de ea de prima oara cand am vazut-o, are niste ochi verzi in care te pierzi cu privirea... Sfaturi ca sa devenim mai apropiati? Mentionez ca sunt un baiat destul de timid.

3 răspunsuri:
| Belengeru explică:

Mentionez ca acel prieten cu care eram pe hol e cu ea in clasa

| corbulalbrosu a răspuns:

Cand o vei observa din nou, te duci imediat la ea. In mod sigur ea va intelege care este adevaratul motiv. Este indicat sa-ti faci putin curaj si tu la randul tau (fiindca ea l-a facut deja) incat sa reusesti sa o poti intreba daca accepta sa iesiti impreuna la o plimbare in doi. Succes!

| Katie1356 a răspuns:

Mergi in pauze pe la prietenul tau prin clasa, poate o vezi si mai vorbiti. Ea a facut primul pas, venind la tine si prezentandu-se, cu riscul ca tu sa nu o placi. Acum e randul tau, mergi tu spre ea, intreab-o ce face si sigur conversatia va decurge super. Mult succes! happy