| anonim_4396 a întrebat:

In aceasta seara am avut una dintre cele mai neplacute surprize.
Am iesit in oras cu un coleg, la un suc la o vrajeala. Si la un moment am inceput sa discutam despre fete, si dupa ce imi spune el despre prietena lui ma intreaba de cine imi place, fiind unul dintre cei mai apropiati colegi i-am spus ca de X.
Dupa ce discutam si imi dadea sfaturi si informatii cum sa discut cu ea a inceput sa dea el sms de pe telefonul meu. dupa un timp i-am luat telefonul din mana si am inceput sa dau eu sms. Cand sa ii dau ultimul sms mi s-au terminat, eu am lasat telefonul pe masa si el s-a gandit sa o sune. A sunat-o nu stiu ce a discutat cu ea si cand am venit acasa intru pe messenger, discut cu acea fata, incerc sa ii explic ca imi place de ea si tin la ea. Dar imi raspundea sec "ok" "imi pare rau ". Ea fiind una dintre cele mai apropiate prietene ma stia destul de bine ca sunt timid si mi-a spus ca "paii na aici e problema..nu-mi plac persoanele timide"

Am incercat sa o fac sa inteleaga ca tin foarte mult la ea si nu imi pasa care dintre prieteni va comenta si ce. Eu sunt sigur ca ea sa teme ca prietenii nostri comuni sa nu rada de noi, sa ne ea peste picior. Cand sunt langa ea simt oarecum un fior, si cand ma uit la ea ma pierd nu mai sunt in stare de nimic, iar in acea zi nu mi-a pot scoate din cap! Nu stiu ce sa mai fac.
Ce imi sugerati sa fac pe vitor, cum sa ma comport cu ea. gesturi, discuti. Fundita la cel mai bun sfat!

15 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Fii realist! Cand unei persoane ii pasa mai mult de parerea lumii decat de sentimentelele celuilalt, atunci sigur nu este iubire si nici atractie fizica puternica.

| AnGeL a răspuns:

Pai fetele sunt super atrase de cei indiferenti...deci poti incerca si tu sa ii arati ca nu esti asa timid

| IMC90 a răspuns (pentru AnGeL):

Asta probabil pana in clasa a IV-a... Nu exista fata/femeie sa nu se bucure de o atentie.
Iar, de ce sunt atrase femeile este un capitol care ma depaseste (si nici nu ma intereseaza)

| marius_3481 a răspuns (pentru AnGeL):

Nu intot deauna sunt atrase de cei indiferiti sunt unele fete care cauta multa atentie! numa nah fiecare cu parerea lui.

| IMC90 a răspuns:

Nu te place. Asta cu ''nu imi plac persoanele timide'' e o scuza cretina, ca sa nu-ti zica in fata ceea ce ti-am zis eu.

| alin_9439 a răspuns:

Pff normal ca ti-a zis ca esti timid adica sigur prietenul tau i-a zis ca esti timid si ca toti o sa rada de ea si oricum nimeni nu incepe o relatie pe messenger nu stiu vorbeste si tu cu ia daca nu te vrea nu incerca sa mai vorbesti cu ea prea mult ca dupa o sa rada ea de tine pe la spate daca te mai refuza odata las-o balta pentru ca i-a pierde si o sa isi dea seama cand o sa fie prea tarziu bafta mai departe sper ca te-am ajutat

| marius_3481 a răspuns (pentru alin_9439):

In primul rand eu sunt colegul lui si cand am vorbit cu fata aia tocmai ca nu i-am spus asa ceva ar trebui sa fi prost sa ii zici da nah daca nu stiti ce sa ziceti mai bine nu va mai bagati

| Love4Music a răspuns:

Asta numai o fata iti poate spune. Eu pot sa te sfatuiesc sa ii da-i pace si sa o lasi cu fitele ei.

| KeporLove a răspuns:

Am aflat de curand ca ii plac doar fotbalisti.
Dar vreau sa stiu, toate fetele au mentalitatea de a refuza baieti "timizi"?

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Incearca sa ii arati ca nu esti asa de timid si fa-o sa inteleaga ca tu chiar o placi. daca ea chiar inseamna ceva pentru tine, atunci sigur vei reusi sa o convingi. succes si sa nu abandonezi din primawinking

| marius_3481 a răspuns:

Frate mai bine asculta ce zic eu si mai incearca mai bine ca mine nu stie nimeni problemele tale ti-am spus oricum o sa le rezolvam pe toate

| Sara027 a răspuns:

Pai se pare ca fete`i nu`i plac baietasi timizithinking gaseste`ti alta boy!thumbs up

| Sara027 a răspuns:

Pai fete. i se pare ca nu. i plac baietasii timizithinking ..las.o boy gasesti tu altasmug laughing

| Onutza_Oana_1997 a răspuns:

Pfffffffffffrolling on the floor saracu de tnn, ...nu e ptt tinee. e ocupata.laughing)) gaseste`ti altahappy