| anonim_4396 a întrebat:

In timp ce iubita mea ma masturba, mi-a scos si capul penisului afara (nu a curs sange). Ok, problema este ca am un disconfort de cand mi l-a scos. De exemplu daca ating boxerii sau orice ating cu el. cumva simt un disconfort. aveti idee de ce? A trecut o zi de la acea intamplare. Intrebarea mea este daca o sa treaca? Ma voi obisnui sau trebuie sa fac ceva?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te vei masturba de cateva ori in zilele viitoare, este posibil ca acea sensibilitate exagerata a pielii foarte fine care acopera glandul (capul penisului), sa se atenueze si sa tot scada pana la disparitie in urmatoarele cateva zile. Ai putea folosi o crema emolienta/hidratanta sau de intretinere a pielii sensibile/fine cumparata dintr-o farmacie. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria! Asa se intampla la prima decalotare sau la primul act sexual. Totul va trece si va bine.

| kandaraki a răspuns:

Esti un copil mic care nu a facut sex si iubita ti-a tras capul penisului, e normal sa te doara fiind prima data cand s-a decalotat. Cu timpul cand il vei decalota si acoperi inapoi el isi va reveni la pozitia initiala si nu te va durea. Poti sa te speli atent cu sapun. Un sfat bun ar fi sa faci sex, atunci mai repede ti-ar trece aceasta problema.

| NRazvan a răspuns:

Nu-ti lasa capul afara in timp ce esti imbracat si asteapta sa treaca acest disconfort. Data viitoare cand il gâtui pe ala mic incearca usor usor sa-ti decalotezi singur penisul.

| MrJoker30 a răspuns:

Cati ani ai? Inainte de actul sexual aveai capul dezvelit sau acoperit? Daca nu, inseamna ca nu ai decalotat pana atunci, dar e bine ca ti-a facut-o ea... e normal sa te doara la decalotare dar intre timp te vei obisnui big grin

| Morfino1 a răspuns:

Ori ești copil de 10 ani care a deschis penisul prima data ori nu te speli

| ficusdegradina a răspuns:

Ti-ar fi util sa te informezi legat de fimoza, daca tu nu esti "taiat imprejur"(nu spun ca e ceva de care suferi tu). E normal la prima decalotare sa doara, ar trebui sa incerci si tu in privat sa il decalotezi mai frecvent, astfel incat pielea sa mai prinda elasticitate si sa nu mai doara pe viitor. Usurel, finut, in timp o sa mearga ca pe roate :p

| kingdrlove a răspuns:

Du-te la un doctor. S-ar putea să faci mimoză, iar pentru asta trebuie să iei măsuri. Eu am luat măsuri, am 31 cm. Salut!