| gasco1180 a întrebat:

Intrebarea aceasta este adresata in special fetelor de preferat cu cel putin buletinlaughing. De ce fetele frumoase si istete prefera baieti cu mult mai mari, iar uneori chiar unii salbaticilaughing, femeile uneori sunt de neinteles principalul motiv pentru care barbatul intotdeauna va fi fascinat intr-o oarecare masura.Totusi eu sunt foarte curios.Si inca o intrebare putin cam jenanta, adresata tot fetelor.Cum ar fi de preferat sa abordezi o fata foarte frumoasa in asa fel incat sa nu pari un plictisit! Astept raspunsurile voastretongue!

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Salut! Buna intrebare.Hai sa incerc sa-ti dau un raspuns corect ca eu corespund "standardelor",adica am cel putin buletinhappyNu vreau sa lezez barbatii prin ceea ce scriu,ai vrut o explicatie si incerc sa ti-o oferhappyIn general,fetele,femeile se maturizeaza mai repede, deci este normal sa isi doreasca alaturi pe cineva la fel de matur, deci mai inaintat in varsta decat ea.Isi doresc barbati"salbatici",aveai dreptate,fetele frumoase, ca sa isi demonstreze ca sunt"meseriase"si pot sa-i"domesticeasca"happyDe abordat o fata foarte frumoasa in asa fel incat sa nu pari plictisit, e simplu...niciodata o fata frumoasa si isteata nu o sa te plictisesca,asa ca nu ai cum sa pari plictisit daca nu estihappyTotusi,putin mister din parte ta, dar nu indiferenta, cred ca le-ar incita! fundita?tongue

6 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

@alexis Mitul cu maturizarea fetelor inaintea baietilor e supraevaluat dupa parerea mea. Am intalnit fete care la 18 ani nu gandeau nici cat o gaina, si isi distrugeau viata cu baietii 'rai dar buni la suflet' (culmea paradoxului, sa fii rau dar bun la suflet, cum dracu o veni si asta). Deci cauta alta explicatie, ca asta cu maturizarea a cazut demult, din moment ce mie si altora li s-a dovedit contrariul de-a lungul vietii.

| Monica_7453 a răspuns:

Ferelor le plac baietii mai mare pentru ca le inspira siguranta big grin.

| looolliika a răspuns:

mai am cateva luni pana la buletin dar sper ca merge laughing si mie imi plac baietii mai mari...si sincer nu sunt sigura de ce. sincer cred ca ma simt mai in siguranta cu baieti mai mari.adick ei stiu s asatisfaca o fata in timp ce.baietii de abia pe al 14 ani(dinc e cunosk eu ) incept chestiile cu fetele.si nua asa multa experinta. mdea. si baietii salbatici day dreaming sunt mia interesanti mai imprevizibil... cred (dupa parerea mea happy rolling on the floor

| wiufh a răspuns:

Salut, imi primesc buletinul abia marti, dar sper ca e in regula. laughing
Dupa cum au spus si restul, langa baietii mai mari ne simtim mai in siguranta, si -desi trebuie sa il contrazic pe Punisher- noi chiar suntem mai mature de cat ei, iar faptul ca exista unele exceptii de la regula nu inseamna nimic, nu toate suntem blonde, iar unele dintre ele sunt doar vopsite laughing
Va spun din experienta ca primul -si singurul- meu prieten de pana acum era doar cu 2 saptamani mai mare decat mine, dar se comporta mai rau decat cei de la grupa mica, si pe langa asta gandea numai cu hormonii si spunea tot felul de lucruri, de aceea l-am si parasit.
Un alt avantaj ar fi ca baietii mai mari si-au inceput deja viata sexuala, deci nu mai sunt atat de curiosi si ne pot lasa pe noi sa decidem cand vrem sa facem acest pas.

| MangoGirl a răspuns:

Alaturi de baietii mai mari fetele se simt in siguranta.chiar atrase de baietii salbaticilaughing:ptc fetele deseori umbla dpa "baiatul rau dar cu suflet bun"(le atrag "baietii rai")

| Catcherintherye a răspuns:

Pai, unele fete se dau mari cu baieti cu varsta mai mare si fac relatii la panarama, iar cu baietii "salbatici" probabil sunt mult mai amuzanti.Si daca ai o amica apropiata de tinta ta, roag-o sa-ti povesteasca despre prietena ei.Afland ceea ce vrei, deschide subiecte pe gusturile ei, si nu uita sa ii faci complimente! Daca nu-ti iesa, nu-i vai, ai tot viitorul inainte! Bafta!