| anonim_4396 a întrebat:

intrebarea care o voi pune poate pare putin banala : Sa incep cu inceputul, eu plac de foarte mult timp o fata, i-am spus-o dar a refuzat sa fim impr si incetul cu incetul mi-a trecut dragostea asta, in cele din urma am ramas buni prieteni, ea avand iubit, de curand sa desp de el si eu i-am fost aproape am inteleso si dintr-o data mi-a propus sa fim impreuna doar ca la o zi s-a despartit de mine in acelasi timp aprinzand iar dragostea mea fata de ea. A zis ca nu vrea sa mai fie cu nimeni momentan si ca vrea o pauza, si daca mai trece putin timp am putea fi impreuna. Eu o plac enorm si nu stiu ce sa mai fac si mi-ar fi de folos un sfat...

Răspuns Câştigător
| Earthroot a răspuns:

Lasa fata sa respire si las-o din cand in cand sa stie ca esti acolo pentru ea.

| EdwardAlex a răspuns (pentru Earthroot):

Am sa tin cont de sfatul tau... Ar mai fi ceva... nici nu mai vb cu mine si nu i-am gresit cu nimic sad

| Earthroot a răspuns (pentru EdwardAlex):

Daca vrei sa-ti faci un bine las-o balta...
Trebuia sa nu accepti sa fii cu ea asa scurt dupa despartirea de prietenu ei.
Ai parut prea disponibil,prea plictisitor,iar ea poate nici nu a trecut de despartirea respectiva ca jup in alta relatie.
Acum ca raul a fost facut,si daca continui sa fii in patru labe dupa ea si sa o urmaresti ca un catelus,mai tare te injosesti,si mai tare o sa-i scada in teresu pentru tine.
Fa-ti viata ta,si cred ca mai repede o sa o atragi daca reusesti sa o faci geloasa,nu neaparat pe alta fata,ci asa,nu-i mai da atata atentie,nu mai fii atat de disponibil,dar fii amabil totusi daca te mai cauta.

Lasa-o in treaba ei, poti continua sa tii legatura, dar gandeste ca sint si alte fete. Daca e sa fiti impreuna o sa fiti, daca nu, nu!

| EdwardAlex a răspuns (pentru Earthroot):

Ok mersi pentru raspuns mi se pare corect ce ai spus doar ca am fost atat de... incat nu mi-a dat in cap

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca o placi atunci asteapta pana ce ea va fi pregatita sa inceapa o noua relatie

| AnaBejenaru a răspuns:

Probabil vrea putina libertate, acum e confuza.Stiu despre de vorbesc, pentru ca si eu am trecut prin asta.Deci,laso putin mai moale cu ea, pana isi revine, si dupa..incearca din nou!

| Miky1 a răspuns:

Altceva! Uita!