| Costin_Valentin_1971 a întrebat:

Intrebarea e adresata mai mult pentru fete. Fetelor daca un baiat s-ar comporta dragut cu voi in gen sa iti faca complimente, caouri, sa te ajute, ajungeti sa fiti ca frati, stati cu el, intervine ceva si va certati rau. Apoi va impacati cu acel baiat si cand va intreaba daca ai mai dati o sansa ai spuneti: 'Tin la tine ca la un frate.' o spuneti asa sa scapati de el sau din alt motiv?
Dau funda. sad.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general fraza cu "fratele" este pentru a tine departe pe cineva care vrea mai mult decat o simpla amicitie, un fel de "bate saua sa priceapa calul"

Daca ti-a zis asta o fata, are alte pretentii cand vine vorba de alesul inimii ori chiar are pe cineva.

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru anonim_4396):

Nust, de ce crezi ca am intrebat? Ea nu era genul ala dar nust. parca s-a schimbat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Costin_Valentin_1971):

Te-ai comportat rau cu ea si ai facut-o sa planga...

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru anonim_4396):

Nu, cel putin nu stiu daca a plans dar cand cu cearta am auzit de la o prietena de a ei ca ai place de alt baiat. am asteptat pana ce mi-a spus ceva de genul ca nu e pregatita pentru o relatie {scuza}, atunci am reactionat cam rau, i-am spus ca mai bine nu o cunosteam atat, si m-am luat de baiatul ala atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Costin_Valentin_1971):

Si eu ce ti-am spus mai devreme, ca ai place de cineva, ca nu e pregatita de o relatie, este altceva, dar stii, asa zicem noi fetele si cand te astepti mai putin, dai de perechea pe strada laughing

Poate nu a plans de fata cu tine, dar multe fete sufera acasa intre 4 pereti...

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru anonim_4396):

Inteleg. mersi...

12 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Esti cea mai buna prietena de sex masculin a ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic asta si am pastrat o relatie asa doar pentru a nu pierde persoana respectiva daca relatia nu ar fi mers. Deci mai bine n-am incercat nimic si am ramas doar pireteni foarte buni decat sa ne pierdem unul pe altul din cauza unor hormoni.

| Ruxandra15 a răspuns:

Daca nu te baga in seama a vrut sa scape de tine daca nu inseamna ca inca este suparatape ce s-a intamplat.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Ruxandra15):

Nici voi femeile nu stiti ce vreti cu adevarat, deal with that laughing

| emmaemilia a răspuns:

Depinde de persoana...cu timpul va trece durerea...crede ma! happy So, let's be the happiest in the world!

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru emmaemilia):

Durere? nuuu, suferinta, da, lacrimi, nu, rauri, da...