Iubitei mele i-a venit menstruatia pe 15.04. 2012
In aceasta luna i-a venit pe 12.05. 2012
Aseara o durea capu si ii venea sa vomitehappy
Mentionez s-a speriat de 2 ori calumea
Nu a mancat doar odata si seara si a fumat mult
Menstruatia din aceasta luna i-a venit mai deschisa decat in datile precedente in care ii venea mai maroniu.
1.Ce sa fie?!
Ultimul contact sexual l-am avut pe 14.04. 2012 NeprotejathappyNu am ejaculat in vaginhappy
In cea de a doua zii i-a venit menstruatia
Apoi pe data de 30.04. 2012 si pe 01.05. 2012 am avut cateva penetrari neprotejate maxim de vreo 8 orihappyNu s-a pus problema de ejaculare si nici senzatia de excitare n-a fost mare.
2.Se pune problema sa fie insarcinata?!
3.Ce test de sarcina recomandati?!
4.A avut cateva mancarimi jos oare ce sa fie?!
Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Ca de la barbat la barbat:

Chiar si de nu ai ejaculat, si totusi nu ai folosit prezervativ, prin excitare, 100% ai eliminat lichid seminal. Acest lichid seminal sa stii clar: CONTINE spermatozoizi, ceea ce poate duce la o sarcina nedorita.

In ceea ce o priveste pe prietena ta, aici pot intervenii diverse dereglari hormonale care pot avea nenumarate motive: medicamentatia (pastile anticonceptionale), alimentatia, frecventa partidelor de sex, sanatatea ei (poate i-a scazut sistemul imunitar) etc. Recomandat este sa mearga la un doctor ginecolog pentru informatii clare.

| babyalexa a răspuns (pentru Onio):

Ai mare dreptate.Nu pot sa cred ca inca mai exista raspunsuri de genul sigur nu e insarcinata.Deaia sunt pline spitalele de minore care avorteaza, punandu-si in pericol viata.

| Onio a răspuns (pentru babyalexa):

Aici intervine lipsa educatiei sexuale. Toti tinerii fara experienta, sau cu prea putina experienta cand vine vorba despre actul sexual in sine ei gandesc " Aaa...sex = placere" si nu se gandesc ca poate avea si repercursiuni. In loc sa se informeze anticipat, majoritatea isi dau pumni in cap cand este prea tarziu si fapta este consumata (cu precedente in cel mai rau caz).

Asa ca celor care mai trec cu privirea pe aici "nu va fie rusine sa va intrebati parintii despre sex, iar daca va este rusine, exista o sumedenie de reviste care va pot ajuta sa va cunoasteti corpul vostru si al partenerilor intimi care nu costa mai mult de 10-20 de lei, decat sa dati o groaza de bani pe avorturi, sa va nenorociti corpurile sau cine stie ce alte probleme"

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

A avut cateva mancarimi jos oare ce sa fie?!
eventual boală venerică

Menstruatia din aceasta luna i-a venit mai deschisa decat in datile precedente in care ii venea mai maroniu.
1.Ce sa fie?!
Posibil sarcină & menstruație falsă
2.Se pune problema sa fie insarcinata?!
eventual

Trebuie să o vadă un medic meseriaș.

| mona a răspuns:

Din cate spui,nu cred ca e insarcinata,totusi spre linistea voastra ar putea sa fi faca un test de sarcina,recomand testul,,barza,, e precis, mancarimile jos, ce sa spun, clar ca e infectie care netratata nu trece de la sine

| fgsxbfhg a răspuns:

in nici un caz nu este insarcinata. in afara de faptul ca femeia nu are ovulatie 10 zile inainte si 10 zile dupa menstruatie spui ca nu te-ai terminat in ea asa ca nu doar poate sa fie decat vreo infectie ceva dar faceti si un test de sarcina pentru orice eventualitate iar pentru mancarimi sa mearga la medic. sau sa ceara la farmacie calestengel (parca) dar mergeti la un ginecolog nu trebui sa fie decat o infectie. si sa nu foloseasca ob-uri in prima si a doua zi de menstruatie de la ele se poate infecta grav. sper sa-ti fi fost de ajutor happy succes

| babyalexa a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Chiar daca nu a ejaculat in ea, lichidul seminal(chiar si o picatura)este suficient pentru a ramane insarcinata.Iar metoda calendarului(sunt 4 zile inainte si 4 dupa in care nu ramai)poate fi sigura doar in cazul femeilor cu menstruatie regulata.Iar ob-urile nu au legatura cu ce zi a menstruatiei le folosesti, ele pot cauza o boala destul de grava, intr-adevar in orice zi de menstruatie daca nu sunt schimbate la intervale regulate sau daca femeia dezvolta o alergie.

| fgsxbfhg a răspuns (pentru babyalexa):

Ma abtin... la fiecare raspuns al meu ai ceva de comentat...

| babyalexa a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Poate fara sa imi dau seama.Nu am tinut cont de nume, dar chair am sa verific.Ai dat un raspuns total gresit, si am comentat atat, daca ai impresia ca e ceva personal imi cer scuze dar daca vad ceva care induce omul total in eroare comentez, si crede-ma ca asta nu se intampla doar la tine.Din cate observ la intrebarea asta nu sunt singura care te-am dezaprobat total, sunt doar singura care ti s-a adresat.Nu suntem aici pentru a face concurenta, ci pentru a ajuta, iar daca nu stim ceva sa invatam.

| Ciprian_Sandu_1985 a răspuns:

Am avut o prietena care avea cel mai ciudat ciclu laughing Adica luna asta ii venea pe 10 luna viitoare pe 18, luna cealalte pe 30 si tot asa. Nu am folosit niciodata prezervativ, insarcinata nu am lasat`o. Nu te speria frate asa repede ca stii cum sunt femeile...
PS: Am facut 3 ani sex neprotejat cu ea si n-am avut nici o problema tongue