| sebygmr24 a întrebat:

La ce vârstă este normal sa faci sex pentru prima oară?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Biologic? imediat ce esti in stare.

Social..normalitatea e definita dubios de la tara la tara si de al cultura la cultura. Din pacate nu exista o normalitate corecta, exista doar normaliatea ta.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Biologic de la 18 in sus ca atunci e corpul complet dezvoltat si pregatit si esti mai ok si pe partea de psihic, in rest e alegere personala.

| RAY a răspuns:

18 băieți, 16 fete, asa am evoluat ca specie, pe vremea cand eram vanatori si culegatori pentru a face sex trebuia sa demostrezi ca esti barbat

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani, cand esti destul de copt la minte, sa stii ce faci si sa intelegi ca trebuei sa-ti iei 100% raspundere, pentru decizia luata.

| Emilian65 a răspuns:

Cand te simti pregatit(a)
pentru a face sex.

| Plato a răspuns:

Cel putin 18.

| Justme1997 a răspuns:

In jur de 18 presupun?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

La ce varsta simti ca esti pregatit?

| CrissL0101 a răspuns:

La varsta la care esti suficient de matur sa intelegi procesul de a face dragoste/sex, riscurile pe care le are, sa ai si dezvoltarea fizica si emotionala pentru asa ceva.

| amplamica22 a răspuns:

Eu am facut la 48