| Xephos21 a întrebat:

Luati in loc ca o sa aveti de citit. ok sa incepem

La scoala este o fata care sunt indragostit de ea dar ea nu stie marog ne intelegem bine glumim radem mai stam impreuna din cand in cand si cel mai des cu grupul asa cand vin cu un prieten in fata ei si vorbim in clasa ne goneste si zice sa tacem ca nu o intereseaza dar cand nu sunt cu prietenul respectiv este de treaba si draguta credeti ca ma uraste? sau nu ii place de acel prieten ca o cam ia la misto.

Ok s-a terminat anul si am cerut permisiunea sa cant rock la chitara impreuna cu prietenul meu el tobosar eu chitarist am cantat melodia asta si a mers perfect desigur am avut si un solist un prieten de al meu care canta super melodia aceasta am cantat-o :

- http://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg&list=PL6C238B 33586841CA

Toti au venit pe noi neau felicitat si acea fata care o iubesc statea la un metru de noi si se uita la mine. credeti ca si ea ma place si este si ea timida? Astept sfaturi! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.faptul ca este suparata atunci cand vi cu prietenul tau arata ca o supara acel prieten.chiar tu ai zis ca se mai comporta urat cu ea.si faptul ca a stat dealaturi atunci cand toata lumea v-a felicitat poate fi din doua motive:ca cine te-a felicitat erau colegii tai, ci nu ai ei, insa faptul ca s-a uitat la tine insemna ca te felicita ''cu privirea'' happy. Sau, da, se poate intampla ca ea sa fie mai rusinoasa.

5 răspunsuri:
| copchiluexe a răspuns:

Salut, Tot ce este posibil vezi tu unele fete nu arata la toata lumea sentimentele fata de persoana iubita si probabil de aceea se poarta frumos cu tine cand sunteti numai voi 2 si rece si distanta cand sunteti mai multi. ai incercat sa ii spui ce simti pentru ea? ai incercat sa spui in gluma mai in serios ca o placi? si o iubesti?
Bafta multa!

| Charice a răspuns:

Nu cred ca este o idioate daca te-ar place dc te evita cand esti cu candva in preajma? ii e rusine? s-ar putea si asta... eu nu cred ca merita sa iubesti o persoana careia nu-i place sa fiti vazuti imp de toti? iti dai seama cum s-ar comporta cu tine daca ati fi impreuna?
asta e opinia meabig grin

| TomyRO a răspuns:

Sfatul meu este sa o intrebi daca chiar te place, sau daca nu mai astepta putin si vezi cum reactioneaza si o sa-ti dai seama daca te place sau nu. Sper ca te-am ajutat cu ceva si mult succes!

| grab a răspuns:

Ca exercitiu alternativ incearca sa afli unde ar fi putut ea sa capete obiciul asta de a se comporta ciudat: mama/sora/verisoara/anturaj/TV si spune-i asa nevinovat ca ti-ai dori mai multa sinceritate. Daca ii este greu o mai astepti, dar intre timp sa faca bine barem sa nu te raneasca cu marlanii gen sa nu aplaude cand toata lumea apreciaza munca voastra. Ca e o munca minunata sa cantati o piesa in fata colectivului si tu esti chiar sensibil daca ai inclinatii artistice.
Multa bafta pe mai departe!
E o fata ca oricare alta si oricum tu esti barbatul, tu alegi!

| ofatacuochiverzi a răspuns:

LoL... fa-ti curaj si spunetiva unuia altuia daca aveti amandoi aceleasi sentimente