| ImLost a întrebat:

Salut TPUsad

m-am indragostit de o fata de pe data de 22 iulie. de atunci vorbesc cu ea ma intalnesc cu ea in fiecare zi si pana aseara si pe mess si in realitate imi spunea ca ma iubeste...dar spune sa asteptam scoala ca nu poate sa aiba o relatie in vacanta. ei bine.
Aseara a intrat ca de obicei pe mess si m-a intrebat daca poate sa scoata de pe facebook chestia cu "intr-o relatie" in"singura" ca vede nu stiu cine si nu vrea sa stie. i-am spus ca o iubesc ea nimic. pana aseara in fiecare zi/seara imi spunea ca ma iubeste. iar aseara: i-am zis: te iubesc. promiti ca o sa fim impreuna cand incepe scoala:?
Ea mi-a zis: eu nu promit mai niciodata ceva. pentru ca nu sunt niciodata sigura pe mine si nu vreau sa dezamagesc pe nimeni.
-I-am zis" mai simti ceva pentru mine"? iar ea: da te plac foarte mult dar nu am ajuns sa te iubesc... ce credeti ca se intampla?straight face si-a gasit pe cineva? ii este teama de o relatie sau cesad

Răspuns Câştigător
| Melii94 a răspuns:

Tocmai de aia sunt si incercarile astea in viata, ca pe viitor sa iti dai seama cine merita cu adevarat sa intre in viata ta. Fetele pot fi foarte parsive si in fata iti spun lucruri dulci si pe la spate te joaca in cel mai urat stil, nu toate bineinteles.Trebuie doar sa ai rabdarea sa intalnesti o persoana care va merita cu adevarat sa o primesti in sufletul tau.Asteapta doar.

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sfatul meu: fa un dus rece. Pe fata asta nu o intereseaza decat distractiile, si asta esti si tu. O distractie dintr-o duminica de vara.
Va vorbi cu tine cand este riscul sa se plictiseasca, ei nu-i place sa se plictiseasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si te ai indragostit asa brusc pe data de 22 iulie? daca era pe 23 sau pe 21 si nu ti ai dat seama?

| ImLost explică (pentru suntserios):

Serios. te'as ruga sa nu faci misto. probabil nu ai trecut prin ceva de genul si ti se pare amuzant. chiar nu e deloc.

| AngelBoy a răspuns:

Nu cred ca si-a gasit pe nimeni, daca a zis ca te place, de ce tot insisti cu iubirea? cand o sa ajunga sa te iubeasca o sa-ti spuna, pana atunci ar trebui sa lasi de la tine.

| ImLost explică:

Multumesc. sunt genul de persoana care ma atasez repede de o fata si dupa sufar.sad

| ImLost explică:

SkullNemo, doar celui mai bun prieten i'am spus, pentru ca am incredere in el si el in mine.

Pss: azi am fost mai toata ziua prin preajma ei si am intrebat'o : are rost sa astept pana incepe scoala? sau astept degeaba.Si ea Mi-a spus: Nu o sa astepti degeaba o sa vezi... ce sa zic o sa astept nu am ce sa fac..la alta nu ma pot uita pentru ca o iubesc din tot sufletul si o vad mai toata ziua... ea a spus ca o sa imi spuna "te iubesc" si alte cuvinte frumoase doar cand v'a simtii, ca totul sa vina de la sine, nu sa fie constransa, nu am ce sa fac totul depinde de ea acum.o sa va zic ce s-a intamplat dupa. Va multumesc si Doamne ajuta:*

| Melii94 a răspuns:

Tu nu vezi ca se joaca cu tine?
Fi putin mai indiferent ca sa nu te mai ia de fraier atat.
Unei fete cu cat ii dai mai multa atentie cu atat mai mult i se urca la cap, si ti-o spun din perspectiva mea ca femeie.
Vezi ce faci.

| ImLost explică (pentru Melii94):

Mdasad asa sunt eu... genul de persoana care se ataseaza repede de o fata. si dupa sufar ca prostulsad

| ImLost explică (pentru Melii94):

Multumesc pentru sfat. o sa astept sa inceapa scoala sa vedem daca vom fi impreuna. multumesc inca odata.happy

| Melii94 a răspuns (pentru ImLost):

Cu placere.

| Unicucebeea a răspuns (pentru ImLost):

Aww :X Daca toti baietii ar fi ca tine sad|Mereu m-am intrebat daca le pasa ..Am o intrebare, voi baietii va spuneti unul altuia de o fata de care va place si vorbiti de ea? Ca fetele? Te rog puppy dog eyes
si cand incepe scoala combinate cu ea si vezi cum e si daca nu iti place fi TU cel care ii da papucii happyNoroc
[Am mare nevoie sa imi raspunzi si mie la intrebare] :*

| Melii94 a răspuns (pentru ImLost):

Tocmai de aia sunt si incercarile astea in viata, ca pe viitor sa iti dai seama cine merita cu adevarat sa intre in viata ta. Fetele pot fi foarte parsive si in fata iti spun lucruri dulci si pe la spate te joaca in cel mai urat stil, nu toate bineinteles.Trebuie doar sa ai rabdarea sa intalnesti o persoana care va merita cu adevarat sa o primesti in sufletul tau.Asteapta doar.