| MiculFaraon a întrebat:

M-am indragostit de prietena unei colege de clasa de la facultate. Pana acum nu am vorbit deloc cu ea si nu stiu cum sa procedez. Sa vorbesc intai cu colega mea sa mai aflu cate ceva de la ea, eventual sa-i spuna acelei fete ca o plac sau sa o abordez eu gen pe Facebook ca in realitate nu am dat ochii cu ea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te-as sfatuii sa intrebi pe nimeni, abordeaza fata direct!
Nu mi-au placut niciodata oamenii care au apleat la altii sa se intereseze de mine, sau sa intervina la mine si nu recoamand nimanui sa fie in pozitia de a primii informatie eronata, doar pentru ca prietena ei poate sa fie invidioasa pe fata aceea.
Invata sa te bazezi doar pe puterile tale si deschide gura, ca nu te musca nimeni!
Nu trimite intermediari, este al naibii de urat si uneori te poate costa o relatie care ar fi putut fii frumoasa, daca nu ai fii apelat la ajutorul altora.
Daca nu esti instare sa o abordezi, scrie-i un biletel, dar in nici un caz nu intreba, sau pune pe altii sa o faca pe codosii pentru tine!

1 răspuns:
| MentalDisorder2 a răspuns:

Răspunsul este foarte ușor.
Abordeaz-o tu încearcă sa-i devii prieten si daca reușești si aveți foarte multe in comun/va distrați împreuna totul se va întâmpla de la sine, iar daca nu, nu e problema exista fete/femei pe lume cat sa ajunga 2 pentru unul singur.
Străini->prieteni->cei mai buni prieteni->îndrăgostiți->iubiți->străini