| FurniciCoapte a întrebat:

Ma confrunt cu o problema si as dori sa aud si parerea vostra.
Deci:
Mai bine de un an m-am cunoscut cu o fata pe un joc, in joc noi doi fiind impreuna si in foarte scurt timp m-am atasat foarte puternic din punct de vedere sentimental de ea, chiar daca ne desparte o distanta mare.
In vara "relatia" nostra a devenit foarte puternica, dar odata cu inceperea scolii a devenit foarte rece fata de mine.Atunci mi-am dat seama ca este impreuna cu cineva in realitate, dar ea nega acest lucru, iar dupa un timp dupa ce sa confruntat cu o problema datorita lui am aflat si eu adevaru. M-am simtit foarte penibil in acea clipa.
Bine... dupa ce termina legatura cu tip-u respectiv a revenit la starea de dinainte de inceperea scoli(asta dupa ce ne certaram si ne impacaram la loc), dar acesta a durat numai 3 zile pana sa plece ea intr-o excursie.Revenind din excursie a revenit la acea stare rece fata de mine.Bine,am zis eu, poate e una din acele zile proste, cu toti avem. Dar lantul acestor zile proste a durat foarte mult... iar in ziua in care se facea un an de cand suntem impreuna pe joc, a trecut practic ca o zi obisnuita pentru ea. Dupa scurt timp o intreb daca este din nou cu cineva si ea evident ca imi zisa ca nu, o intreb cu 2 zile mai tarziu si imi zica este cu impreuna cineva si atunci am loat hotararea sa rupem asa zisa "relatie" a nostra.
Nu ne vorbiram timp de 2 saptamani, in tot acest timp am fost aierea complet, nu stiam pe ce lume traiesc practic.Pe urma am inceput sa intru din nou in vorba cu ea cu speranta ca voi reusi sa neimpacam la loc si chiar am reusit.La scurt timp dupa asta se despartira si de tip-u asta.
In timpul vacantei de iarna toate au fost bune si frumoase, mai putin o gafa de-a mea pe care am reusit sa o corectez. Iar in prima zi de scoala se impacara la loc cu tip-u cela, abia dupa 2 zile am intrebat-o si iar imi zisa ca "nu". Bine, dupa ce se despartira definitiv imi zisa:ca da, ca se impacara la loc cu el si bla bla.
iar cand aduc vorba sa fim si in realitate impreuna si ca voi veni sa o vizitez incepea sa radasad, chiar visai de 3 ori chestia asta si ea imi zisa sa numai merg asa departe cu gandul ca noi doi nu vom fi nici odata impreuna.Atunci o intrebai de ce nu? si evident ca imi baga motivul distantei, iar eu i-am zis ca putem avea o relatie la distanta si ea imi zisa ca nu poate sa porte o astfel de relatie.
Sa stiti ca as fi in stare de orice pentru ea si ca tin foarte mult la dansa.
Acuma doresc sa aud si parerile vostre si chiar unele sfaturi.
Intrebarile mele ar fi urmatoarele:
Chiar nu pot fi si in realitate cu ea? oare trebuie sa ma rezum doar la o relatie la nivelul jocului si nu mai departe?
Si daca da, cum pot sa o conving ca o relatie la distanta este la fel ca una de aproape?
Va multumesc pentru timp-u acordat problemei mele.
Toate cele buna.happy

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, fetele si baietii inca nu pot disocia dragostea fizica de cea mentala. Nu rezista. E bine sa o uiti si pe viitor sa te indragostesti de fete reale. Mai tarziu, poti incerca si la distanta, acum e prea devreme. Spuneti ca a fost doar un joc, sau o joaca. Ea nu e pregatita pentru astfel de relatii, clar.

| FurniciCoapte explică:

Am 18 ani si am mai avut o relatie la distanta de aproape un an.(de specificat)

| byencutza_7278 a răspuns:

Pai si eu am un iubit in joc si el ma place foarte mult dar eu sunt cu el doar in joc nu ca intr-adevar l-as placea. Deci daca vrei sa fi cu ea ar trebui sa o intrebi mai intai daca intr-adevar te place
Sper ca ti-a fost de ajutor crying

| justmeesb a răspuns:

Buna, e clar ca aveti pareri diferite in ceea ce va doriti amandoi, ea te vede ca un partener de joc si atat, nu vezi ca ea a avut/are pe cineva in realitate si cu tine mai mult de conversatie nu face? Nu ti-a zis chiar ea ca nu o sa fiti niciodata impreuna? Nu-si doreste o relatie la distanta si nu o condamn e foarte dificil daca nu va vedeti des, nu te supara pe mine dar iti pierzi timpul visand la ceva virtual, incearca sa-ti faci o prietena de langa tine, cu care sa te plimbi, etc.

| Available a răspuns:

Buna. Ai o "relatie" foarte complicata cui acea fata.Intradevar ea isi cam bate joc de tine si nu meriti sa staia sa ca o rezerva pentru ea.Eu zic sa luati amandoi o pauza definitiva inclusiv tu si sa va gasiti jumatatea in alte persoane.Nu s-a terminat lumea si nici fetele/baietii. o data si odata te vei indragosti din nou si nu va trebui sa te milogesti cum o faci acum.Sincer nu cred ca o iubesti asa mult de nici nu v-ati vazut in realitate impreuna. Daca virtual avetki atatea probleme si va certati des si alte chestii dar daca ar fi fost in realitate, crede-ma ca nu ati fi rezistat nici 2 saptamani. in fine, nu cred ca mai are rost sa va faceti rau in vedere ca iar va certati iar va impacati...Mai bine o rupeti definitiv si o sa vezi ca asa este cel mai bine pentru amandoi mai ales pentru tine.

| FurniciCoapte explică:

Onny daca intr-o relatie nu este certa atunci relatia acea nu se poate numi cu adevarat relatie. Fara cearta nu este iubire.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce joc joci triburile?

| AlinaMessaros5 a răspuns:

Da poti fi si in realitate cu ea deoarece iubirea este un sentiment puternik si atunci cand iubesti cu adevarat nu conteaza nimic decat persoana de langa tine sa fie fericita si impreuna puteti trece peste orice fel de obstacole atat timp cat intre voi doi exista iubire pura. Dar daca ea face fite de genu iti spun desi nu vreau sa te ranesc nu te iubeste ea doar se joaca cu tine si te face sa suferii. Sfatul meu este sa nu ii mai permiti sa faca asa cu tine pentru ca nu are niciun drept. Eu nu inteleg un lucur de ce de fiecare data cei ce iubesc cu adevarat au de suferit, iar cei ce sunt iubiti isi bat joc. Aceasta este parerea mea tu faci ce crezi tu ca e mai bine! Bye