| Sjsjhhh a întrebat:

Ma gandesc sa ii spun unei fete ca ma place la final de a 8a. Ce parere aveti? Gen la banchet sau ceva de genu. Sau mai devreme? Cum credeti ca va reacționa?

Răspuns Câştigător
| lCupidon a răspuns:

Dacă vorbești cu ea prin mesaje, eu zic sa aștepți un moment cât mai ok și sa ii spui ceva de genul: "Alexandra, vreau sa îți spun ceva, și cred ca a venit momentul...îmi cam place de tine..."
Apropo, ii spui asta la banchet DOAR DACĂ știi ca răspunsul ei va fi "și mie îmi place de tine" altfel nu, banchetul trebuie ținut minte drept un eveniment frumos.

| Sjsjhhh explică (pentru lCupidon):

Pai nu prea stiu, gen cred ca ii placea de mine in a 5a, dar acum nu stiu. Adica se comporta ca si cum ma placea, stateam doar noi dimineata cam 1 juma de ora singuri si se punea pe banci. Vorbeam, etc.

| Sjsjhhh explică (pentru lCupidon):

E o colega

| lCupidon a răspuns (pentru Sjsjhhh):

Vorbești cu ea prin mesaje?

| Sjsjhhh explică (pentru lCupidon):

De teme și chestii. Imi mai da mesaje gen cu among us ca ne jucam cu onlinul in pauza. ambii suntem de la a, dar au plecat colegi si la c

| lCupidon a răspuns (pentru Sjsjhhh):

Cauta un moment în care nu vorbești despre teme și spune-i.
Dacă te refuza, asta este și eu am fost refuzat, dar am trecut peste, nu trebuie sa îți faci griji, nu doar una este bună pentru tine.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Spune-i happy

Răspuns utilizator avertizat