| Cris00Tina a întrebat:

ma numesc Cristina, 17 ani. Am o problema ce ma cam framanta de ceva zile.
Am intalnit un baiat care recunosc era foarte amabil. Intr-o zi a vrut sa iesim, iar eu am spus "da.de ce nu?"insa ziua aia nu a fost o iesire ca intre prieteni, defapt in ziua aia m-a intrebat daca vreau sa fim un cuplu. Eu cum sunt mai timida n-am zis nimic altceva decat ca ma mai gandesc. La cateva zile i-am spus nu pentru ca aflasem ca unei prietene ii place de el si eu oricum nu il placeam sau ceva ci aveam doar o simpatie pentru el.
Dupa alte 2 zile vad pe facebook ca ei doi sunt impreuna si dintr-o data m-am simtit ca naiba. Si aici vine intrebarea : ar trebui sa ma deranjeze ca sunt impreuna? Credeam ca simt doar o simpatie pentru el dar acum sunt chiar confuza straight face... nu imi place de el dar pur si simplu sunt trista din cauza asta.
Sper ca ma puteti ajuta cu problema asta. am inceput deja sa fac noptile albe gandindu-ma si chiar m-am saturat.
Funda! :*

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Salut.
Știu exact cum e. Tu acum nu îl placi, doar îl simpatizezi. E mai ok că nu a început să-ți placă de el la modul serios pentru că aveai de suferit. Bucură-te pentru prietena ta, cu toate că nici ea nu prea o să fie fericită mult timp. Tipul pare căs e dă la toate șia re de unde alege, deci pare curvar având în vedere faptul că a vrut să fie cu tine, dar s-a dus cu alta. Nu a mai aavut chef să te aștepte pe tine. O fii frumos, d ar gândește-te că puteai avea inima frntă, așa că e mai ok cum ești acum. Sunt mulți băieți în oraș la tine, cu siguranță și nu trebuie decât să cauți ori să se te caute pe tine. Nu are de ce să te îngrijorezi atât. El e un m de nimic, o să-și dea seama mai târziu de greșelile făcute, de timpul pierdut agățând toate fetele.
Roagă-te să ia și HIV. laughing
Baftă, ai grijă de tine, capul sus, va trece rapid chestia asta, evită-l și spune-i prietenei tale să nu se atașeze prea mult deoarece tipul nu pare unul * de lungă durată * și ajut-o cu sfaturi, scoate-l pe el din vizor.
Fundă?

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Noh, ii clar ca 'uita' repede simpatiile si trece la ''alta floare''. Para-ti bine ca nu ai avut tu parte de el.
Imi permit sa spun ca e un ticalos. Stiu unii care nu renunta la simpatia lor mult mult timp, nu sunt nici gay, nici papa-lapte. Deci asta e un prapadit ordinar.
Bine ca ai terminat-o cu el. Asa brusc, hai sa fim impreuna. E tare pus pe graba, ca Doamne fereste, pierde timp si pierde fete...

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ceea ce simti tu reprezinta de fapt un sentiment de gelozie involuntara.

| Emilian65 a răspuns:

Daca tie nu-ti place de el, de ce esti geloasa pe relatia care o are cu actuala prietena?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boala se numeste orgoliu. Se vindeca prin inteligenta si bun simt.

| Xpressurself a răspuns:

Te simti tradata insa ar trebui sa te bucure faptul ca ai vazut cu cine ai avut de-a face. motiv pentru care poti sa te bucuri ca nu te-ai implicat mai mult si sa fi avut deceptii mai mari.
ia partea buna
un sut in dos un pas inainte

| IonutCG90 a răspuns:

Bună. N-ai pierdut nimic, un personaj care te intreaba din prima zi daca vrei sa fi cu el intr-o relatie, este un personaj cu interese STRICT IMORALE happy. Stai liniștită, n-ai motive să fi tristă.