| anne3798 a întrebat:

Maine este ziua iubitul meu, dar sunt cam indecisa cum sa ma comport cu el pentru mine ziua lui este (si a fost, suntem impreuna de 4 ani) o zi foarte importanta. Intotdeauna l-am surprins si i-am pregatit si tort (si mi-a spus ca el niciodata nu a avut tort de ziua lui deci a fost foarte incantat) pe langa cadouri, de fiecare data cate 2, unul intotdeauna scump si altul personalizat si micut. Noi locuim in strainatate (eu cu ai mei si el cu mama lui) dar anul asta si-a luat concediu 2 saptamani deci isi petrece ziua in Romania. Desi eu aveam in plan sa il surprind la venire, m-a anuntat ca se intoarce mai tarziu deci am lasat balta idea asta dar totusi mi-a zis ca atunci cand se intoarce trece pe la mine (locuim la o ora distanta).
Acum fara sa o lungesc prea mult, el de ziua mea nu mi-a urat niciodata la multi ani la 00:00, nici dimineata la 7 cand a plecat la munca. Mi-a dat doar mesaj de "buna dimineata" si ne-am continuat conversatia pana la 11:00/12:00 fara ca el sa imi ureze la multi ani. Iar mai apoi mi-a trimis un audio cu "era sa uit, la multi ani iubire sa ai parte de tot ce iti doresti si multe realizari". Si atat. Nu a postat nici o poza. Nu a facut nimic. Eu a doua zi aveam examen la bac, deci nu ne-am vazut. Ne-am vazut vreo doua zile dupa, si nu mi-a dat nimic precum cadou. Nu zic ca voiam luna, dar ma multumeam si cu ceva simplu si micut pentru ca niciodata nu am fost pretentioasa si intotdeauna ma bucuram chiar si pentru un baton cu ciocolata. Tin sa mentionez ca nu avea probleme cu banii. Si cand vara-mea m-a intrebat ce cadou am primit i-am spus ca nimic si era si el de fata. Iar apoi cand am vorbit cu el mi-a spus ca s-a trezit tarziu si nu stia ce sa imi ia, si la florarie era inchis, iar la mall nu a avut cand sa se duca.
Eu intotdeauna ma organizez cu cateva luni bune ce cadouri sa ii iau, cum sa il surprind, ce i-ar placea.
Acum intrebarea mea este: eu cum ar trebui sa ma comport?
Sa ii urez la multi ani in noaptea asta? Sau sa fac exact ceea ce mi-a facut el? Sa postez vreo poza cu el sau sa fac la fel? Sa ii iau o prajitura si cu lumanari chiar daca ziua lui a trecut de cateva zile? Cadou ii voi lua oricum. Dar cred ca il voi pune in masina si il va vedea cand va ajunge. Nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa fiu rautacioasa pentru ca nu imi sta in fire sa ma comport asa, dar m-a dezamagit putin la ziua mea.

Răspuns Apreciat de Editori
| Necunoscut112 a răspuns:

Îi oferi cadoul cand va vedeţi şi aia e. Nu alte rahaturi pe Facebook. Sunt penibile urarile alea publice pe site-urile de socializare. Nu stiu de unde a adoptat o mare parte din utilizatori această modă. Şi da, poţi să ii zici "La mulţi ani" mai târziu de 00.00. Oricum nu stiu cât de mult contează pentru el. Bărbaţii nu prea dau mare importanţă acestor "gesturi".

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Il inviti undeva unde sunteti numai voi doi, te imbraci cu ceva sexy si ii oferi o noapte de neuitat. Cred ca un astfel de cadou este ceea ce isi doreste orice baiat. Si poate ca data viitoare nu va mai uita de tine!
El nu "ti-a facut" nimic. Noi, baietii, nu dam atata importanta la ziua de nastere sau la onomastica. E adevarat ca pe ale sotiei nu le uit niciodata, dar de ale mele nu imi pasa deloc. Daca nu mi-ar spune ea, habar n-as avea de ele. Sa ma bucur ca am mai imbatranit cu un an?

| Pesmet1010 a răspuns:

Te comporti ca o femeie ce se respecta pe sine. Fii tu insuti

| Violleta2022 a răspuns:

Ce-ar fi sa-l tratezi de data asta, taman cum te-a tratat el?
Poate ca merita acest experiment, mai ales ca vrei sa aflii sigur daca baiatul asta merita toata dragostea ta si daca vrei un viitor cu el.
Daca a ales sa mai stea cateva zile in tara de ziua lui, inseamna ca a avut un motiv intemeiat sa-si petreaca ziua in tara, posibil o alta fata.
Cat priveste felul cum te trateaza de ziua ta, cam mitocan...
Oare vrei sa-ti faci un viitor cu un om, care nici macar nu-si aduce aminte de ziua ta? Este un mod foarte urat, de a-ti spune cat te iubeste si cat de importanta esti pentru el.