| benben a întrebat:

mi-ati putea da niste sfaturi despre cum as putea sa uit o fata.
P.S: acestei fete i-a placut de mine timp de vreo luna, si eu nu o placeam atunci, apoi s-a intors roata si am inceput sa o plac, dar ea nu mai simte la fel.Mi-a zis ca ma place acum ca prieten, si ca a stat dupa mine atata timp.Mentionez ca mi-a pus capac rau, ma gandesc intruna si abia mai mananc sau dorm.Nu stiu ce sa fac!

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Asta se numeste KARMA. Fa cunostina cu ea pentru ca te va lovi de multe ori in viata.
Ce sa faci? Ori incerci sa vezi daca mai ai vreo sansa, ori te reorientezi si gata.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu te mai place, asta inseamna ca trebuie sa treci peste.
Nu mai vorbesti cu ea, ca nu ai de ce sa faci asta,las-o sa te caute ea de vrea,dar nu ca amici,daca nu poate sa te vada altfel decat amic, nu mai vorbi deloc cu ea, in timp nu o sa mai simti nimic, daca intelegi ca sunt si alte tipe cu care poti sa vorbesti, sa ai o relatie, etc.

| Romanul86 a răspuns:

Poate te pune la încercare de ce nu insiști? Nu are încredere în tine în nici un caz dacă ai tratat-o așa.
Poate acum să se și răzbune pe tine!