| Darkdayalex a întrebat:

Mie imi place de o fata de la mine din scoala. Eu sunt clasa a 10-a, iar ea clasa a 8-a (ea are 13 ani iar eu 14). Suntem prieteni foarte buni (eu i-am spus ca ea e cea mai buna prietena a mea, iar ea ma striga "bro", pentru ca sunt in alta tara la o scoala privata). Vorbim pe Facebook in fiecare zi aproape (conversatiile le incep ea sau eu, nu numai eu, undeva 50% fiecare si sunt de obicei lungi, iar ea imi raspunde la orice ii scriu). O data i-am spus ca imi place de o alta fata si i-am cerut sfaturi (la acel moment nu imi placea da aceasta fata). Nu prea m-a ajutat. Dar cand i-am spus ca nu mai imi place de fata aia, m-i-a spus ca o sa gasesc eu pe altcineva si m-a mangaiat pe mana (eram singuri pe holul scolii). Acum, de fiecare data ne salutam si batem palma. La scoala nu prea vorbim, dar mai mult pe site-urile de socializare. Chiar acum vreo doua zile mi-a sarit in spate, in timp ce se ducea spre clasa ei (adica a pus mainile pe spatele meu si a sarit). Mi-a spus de mai multe ori pe Facebook ca sunt dragut(cute and nice). Dar, pe ea am vazut-o imbratisandu-l pe un baiat acum 2 saptamani si acum o saptamana ii mangaia parul aceluiasi baiat. In fine ieri i-am spus ca imi place de o fata din scoala si ea a insistat sa ii spun cine. Nu i-am spus, iar ea s-a suparat pe mine si mi-a spus ca nu mai vorbeste cu mine (azi la scoala nu am vorbit deloc, nici macar nu ne-am salutat), dar am prins-o de cateva ori intorcandu-si privirea la mine dupa ce treceam pe langa ea. Azi prietena ei cea mai buna m-a intrebat daca o plac pentru ca ne-a vazut conversatia (fata pe care o plac i-a trimis-o pe facebook) si daca vreau niste sfaturi, ma va ajuta cu placere. Si tot azi fata pe care o plac a rupt bariera de tacere (pentru ce eram un pic suparati unul pe altul) si mi-a scris pe Facebook. Va intreb pentru niste pareri, opinii si cateva sfaturi( daca credeti ca si ea ma place, cum ar trebui sa ii arat ca si eu o plac: sa o invit undeva, sa ii spun direct etc.). Si cum as putea sa fac, astfel incat, in cazul unui refuz sa ramanem prieteni.

Rog seriozitate si va multumesc foarte mult ca m-ati ajutat sau cel putin ati incercat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai complicat... nu imi place partea cu ''Am vazut-o imbratisand un baiat, si mangaindu-i parul'' Dar stai linistit! Sa iti spun eu cum merge treaba, poate sa fie un var de al ei, sau un prieten mai bun care era doar deprimat, stii cum spun fetele, e cool ca ele sa aiba un prieten gay laughing cine stie, deci nu cred ca e impreuna cu acel baiat. Iar ca opinie, pun pariu ca ea te place dar ii e frica ca, daca ve-ti fi impreuna si va ve-ti desparti, prietenia voastra se va incheia, si observ ca si tu te temi de acelasi lucru. Pai, cel mai bine e, sa nu ii spui direct in cuvinte ca o iubesti! Mai ia-o de mana cateodata, mai strange-o in brate, si din gesturi ea va observa acest lucru. Iar intr-un timp scurt, ve-ti observa daca va potriviti sau nu. Si chiar daca nu va potriviti, nu va fi prea tarziu, voi inca ve-ti ramane prieteni! DECI NU AI NIMIC DE PIERDUT; SUCCES!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceasta intrebare am intalnit-o si de dimineata, astept editia de seara.

| Darkdayalex explică (pentru neutrino):

laughing...Fac update-uri

| JusTLiVe a răspuns:

"Eu sunt clasa a 10-a, iar ea clasa a 8-a (ea are 13 ani iar eu 14)." Nici n-am mai citit de aici.Doamne ce copil a 10-a=14 ani?!, eu stiam ca daca esti a 8-a ai sanse sa ai 14 ani.

| BezSensu a răspuns:

Chiar nu va inteleg pe voi, baietii de ce spuneti ca inca va place o fata, cand de fapt aveti sentimente 'ascunse' pentru alta happy Spune-i ce ai pe suflet si vezi cum este situatia happy

| donTknoW a răspuns:

Iesi ma in *** la 14 ani in clasa a 10-a

| lolooo a răspuns (pentru donTknoW):

E lo fi dat la scoala la trei ani

| AlinaAlina001 a răspuns (pentru lolooo):

Dalaughing)))