| PiticuReal a întrebat:

Mie imi place de o fata din cls cu mine si nu prea stiu ce sa ii zic, ce sa fac etc.Deci cine se pricepe sa raspundaa.

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Ok.Atungi cand iti palece cineva din clasa ta e destul de usor sa gasesti subiect de discutie.Baietii care au fost in clasa mea gaseau mereu subiecte prin care sa se bage in seama cu fete pe care le placeau.Gaseau motiv de joaca gen gadilitul.pur si simplu venea la tine si incepea sa te gadile si eram mari pe atuncia iar de la un banal joc pornea totul.Sau se ducea sa vorbeasca cica despre "scoala".Iar despre sunbiectul "scoala" se ajungea la "ce draguta esti" sau fata "esti amuzant'" si de obicei dupa vreo saptamana doua ii vedeai impreuna.Cred ca cel mai bine e sa te bagi in discutie cu ea, sa fii cat mai natural si dupa poate iesit imipreuna in timpul liber numai voi doi pentru ca atunci se pot discuta mai multe si dupa poate ajungeti sa formati un cuplu! FUNDA?

2 răspunsuri:
| Hasz a răspuns:

Raspunsul e simplu.Te duci la ea frumos imbracat si ii zici ai vrea sa ne plimbam odata cu bicicleta sau sa iesim la un suc.Si apoi deschis tot feluri de subiecte.Ce inghetata iti place etc. chesti in comun. Fundabig grin.

| EmanuelDuta a răspuns:

Vezi la ce nu se pricepe ea..si la ce te pricepi tu mai bine si incerci sa o ajuti. Daca te evita incearca prin alta metoda..cand vezi k e singura poti sa te duci sa o intrebi. Te deranjeaza daca stiu cu tine? Ce mai bine este and e suparata si vezi k e indurerata asa. Atunci te poti apropia usor de ea ajutand-o sa treaca peste. Si ea nu va uita NICIODATA k ai ajutat.o atunci.