| razvan997 a întrebat:

mie imi place de o fata pe care o cunosca de 3 saptamani.Ea face antrenamente si mereu o astept sa termine antrenamentul sa mergem spre casa(sta la 5 strazi de mine)Eu sunt mai timid din fire si ea stie ca imi place de ea.Mergeam noi spre casa si vorbeam de relatia unui prieten(alt subiect nu aveam)si din voba in vorba ma intreaba daca am avut pana acum vreo relatie cu cineva si i-am spus ca nu(chiar nu am avut)si ajunge sa imi spuna ca stie ca o plac ca niciun baiat nu o mai astepta mereu... As putea avea vreo sansa cu ea? adica mie imi place mult de ea +eu nu sunt asa vorbaret sunt timid.As putea avea o relatie sau o sansa cu ea, chiar imi place de ea

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu timiditatea nu o aduci in pat

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu pot sa-ti spun concret daca te place deoarece tu faci pe "prietena" ei care o asteapta."tu ai mai avut relatii, poti sa ai oricand, esti un tip minunat, uita-te la tine.(o faci si sa rada cu vorba asta)" sau crezi ca daca ii spui : "eu de fapt nu am avut nicio relatie, nu stiu cu ce se mananca asta si totusi mie imi place de tine iar tu nu te uiti la mine dar eu totusi te astept sa mergem acasa". urmeaza sa plangi domnisorule.Capul sus, trandafirul la mana si mergi sa o chemi la intalnire.

| Ađrian90 a răspuns:

Nimic nu-i imposibil. Du-te şi invit-o în oraş! Hai hai, ce mai stai? laughing Înveţi din fiecare greşeală. Dacă te refuză, vezi ce nu a mers bine şi nu mai repeta acel fapt. Stai liniştit că nu o să vină ea să te invite în oraş. Poate că ea acum aşteaptă ca tu să o inviţi în oraş. Deci fă-ţi curaj şi invit-o în oraş. Să nu te aud că ţi frică, de ce naiba ţie frică? Hă? Te mâncă? Îţi zic eu că nu. Dacă te refuză, asta-i viaţa, treci mai departe. Bă, tu încă mai citeşti ce am scris eu? Hai du-te dracu' odată şi invit-o în oraş până nu ţi-o fur eu. Bagă mare! Succes big grin

| AncaNK a răspuns:

Hmm... Timid zici, hâ?
Ai nevoie de așa zisa ÎNCREDERE ÎN SINE!
-Scrie-ți pe o foaie defectele, apoi taie peste ele și în dreptul lor scrie opusul defectelor.
Exemplu: sunt urât - există mult mai urâți ca mine, arăta totuși bine, viață o să mă tot schimbe!
-Scrie-ți pe o foaie calitățile și citeștele cu voce tare.
-Ieși pe stradă și uită-te în ochii oamenilor străini fără să îți tragi privirea.
Apoi, după câteva zile, când iese de la antrenamente, ai grijă să ai și o ciocolată la tine pe care s-o împărți cu ea. *drumul spre inimă unei fete, adesea e oprit de-o prăpastie, ciocolata e podul*
Dată viitoare, oferă-i o ciocolată întreagă.
Și apoi, spune-i frumos "Auzi? Tu ști care e părerea mea despre tine big grin Dar a ta?"
Mult noroc!