| P3TR3 a întrebat:

Nu am prietena si am o mica...problema,daca pot spune asa.
Am 16 ani si stau la sat, in judetul Timis.
In toti acesti 16 ani nu am avut decat 2 relatii : Una de 5 luni si 3 saptamani, iar cealalta de 3 luni si cateva zile.
Stiu ca nu sunt ele cine stie ce relatii de durata, dar..ca pe toti altii, m-a facut sa ma simt bine alaturi de prietena mea.
Acum..peste cateva zile se face 1 an de cand nu mai sunt intr-o relatie..cum as putea sa imi gasesc o prietena? (In cazul in care sunt la tara..la ~100 km de un mare oras)
Nu stiu cum sa imi caut o prietena sad

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu exista reteta pentru asa ceva! Nu iti cauti o prietena...ci o cuceresti pe fata de care iti place!

| P3TR3 explică:

Inteleg perfect la ce te referi..dar..atata timp cat nu am o relatie de prietenie / amicitie cu fetele, nu se poate sa se intample sa imi placa de o fata anume..as prefera sa le cunosc big grin

| neutrino a răspuns:

Nu exista inca locuri speciale, oficial amenajate unde sa-ti cauti iubite urmand un anumit algoritm, dar sunt convins ca si in satul tau exista tinere fete care asteapta sa fie cucerite de catre baieti isteti.

| butterfly27 a răspuns:

Trebuie sa existe ceva fete in sat la tine,fii sociabil, curajos, istet, prietenos, imposibil sa nu gasesti ceva.Sau recucereste-o pe fosta! o zi faina

| VivianneNicole3 a răspuns:

Bună şi ţie!

Eu zic că răbdarea e cea mai bună soluţie! O să găseşti la un moment dat o persoană dragă ţie şi a ta, fără să fie nevoie să mergi şi să cauţi, doar fiindcă nu ai prietenă. happy Mi se pare mult mai elegant, mult mai frumos şi mai inteligent. Dacă te va întreba iubita ta într-o zi de ce ai ales-o tocmai pe ea şi nu pe alta, ce o să-i răspunzi? "Păi, vezi... nu am avut nicio prietenă şi eram de un an singur, de aceea."

Respectă-te în primul rând şi nu te lăsa influenţat de nimeni şi NIMIC.

Decizia îţi aparţine!

| P3TR3 explică:

Multumesc foarte mult de raspunsuri..sunteti de foarte ajutor.
Dar..sunt sigur ca si voi stiti senzatia aceea pe care o simtim cand vedem peste tot cupluri pe langa noi, iar noi single. sad

| RAY a răspuns:

Lasa naibi prietenele la 100 de km, chiar nu ai acolo in sat o fata?