| Skilline2012 a întrebat:

Nu pot sa cred ca fac asta si ca o sa cer sfaturi de la straini in legatura cu aceasta materie complexa numita "dragoste", dar na, am zis sa incerc si eu laughing.
Ok voi trece direct la intrebare si nu voi sta sa istorisesc o poveste de 100 cuvinte. Tot ce vreau sa spun e ca m-am intalnit cu fata pe care o placeam foarte mult in sfarsit si cand am avut ocazia s-o sarut (pot sa spun ca am avut 3 ocazii si lungi) ma blocam si simteam un gol in stomac, nu puteam face asta. La un moment dat s-a si uitat la mine de parca ar vrea asta dar eu nu am stiut ce sa fac si am lasat sa treaca timpul ca un prost care nu profita de ocazie.
Am avut primul sarut, ba chiar mai multe dar pot sa spun ca n-au insemnat nimic pentru mine si erau doar simple metode de a agata o fata, dupa ma desparteam usor de ea, dar acum e diferit, e prima data cand simt ca imi place mult de o fata si poate fi si numit primul sarut laughing. Acum ea a plecat iarasi si va dura ceva pana ne vom reintalnii si mor de nervi/oftica ca n-am sarutat-o.

Deci cum pot scapa de aceasta teama de a saruta o fata, chiar daca stiu ca ea o vrea? Funda!

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

In acel moment va fi ușor, o sa vezi. Trebuie doar sa încerci, nu te gândi la nimic in acel moment ( ca nu poti, ca e greu, daca nu o faci bine ) say simpu încerca doar un mic pupic pe buze si după poate îți va fi mai ușor sa o saruti.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Me01 a răspuns:

Cand ești aproape de a o sărută Inchide ochii si totul vine de la sine.

| Skilline2012 explică (pentru Me01):

Usor de spus, greu de facut

| Skilline2012 explică (pentru Me01):

Thanks a lot, voi incerca

| Me01 a răspuns (pentru Skilline2012):

Multumesc.
Sper sa ai parte de cel mai dulce sărut.
O sa fie ușor.ai încredere in tine.

| Me01 a răspuns (pentru Skilline2012):

In acel moment va fi ușor, o sa vezi. Trebuie doar sa încerci, nu te gândi la nimic in acel moment ( ca nu poti, ca e greu, daca nu o faci bine ) say simpu încerca doar un mic pupic pe buze si după poate îți va fi mai ușor sa o saruti.

| diana5 a răspuns:

Tu nu ești speriat de sărutul însine, ci de respingere. Da, știu, ai spus că și ea vrea, însă mintea ta s-a blocat, fără ca tu să îți dai seama, pe o teamă irelevantă, cea a respingerii. Nu trebuie să fie așa și o știi. încearcă să vizualizezi acel sărut din perspectiva ta, apoi a ei, apoi imagineaza-ți sărutul. Gândește-te sigur dacă asta e ceea ce vrei. Pentru o fată, un sărut înseamnă...totul. Fi sigur că e ceea ce vrei. Mult succes. Nu fi nervos, nu o să te ajute.