| cooper23 a întrebat:

Nu stiu ce ar trebui sa fac.
Acum 3 ani am cunoscut o fata.
De 2 ani este in clasa cu mine si am cam inceput sa o plac. O plac nebuneste.
A facut intr-o zi grupul clasei noastre ca sa putem vorbi chestii despre scoala,sa ne cerem temele si alte chestii.
Ehh, intr-o zi a zis asa:
Ea: Ce faceti?
Eu: Eu ce sa fac, ** ******.;
sub stelute era "Te iubesc" si apoi tot insista la mine pe privat ca sa-i zic ce se afla sub stelute.
Eu n-am vrut sa ii spun. A insistat asa vreo doua zile, mi-am luat inima-n dinti si i-am spus "Te iubesc!".
=====
Apoi n-am mai vorbit o vreme cu ea pentru ca eram pre rusinos.
=====
[PREZENT]Dupa ceva vreme a venit urmatorul an scolar si am inceput sa vorbim asa putin cate putin.
In ore se mai uita la mine si cand intorc capul spre ea se intoarce si zambeste. Cate o data ne bateam si ne fugaream in joaca prin clasa. O data tot se apropia cu capul de fata mea [Semn ca ar vrea sa ma sarute] si eu cum sunt prost gramada dadeam capul inapoi...
=====
Acum nu stiu daca ma place sau nu.
Vreau sa-i spun ca inca o mai plac si o iubesc nebuneste dar imi este frica de vreun refuz.
Ce ar trebui sa fac in privinta asta?
====
FUNDA! :/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tuturor ne este frica de ceva anume in viata asta, cateodata gandurile a ceea ce vrem sa facem in continuare sunt mai nebune iar altele mai bune.
Fa-ti curaj si spune-i ca o iubesti/o placi, ca ai vrea sa fii impreuna, ca tii de mult la ea, ca ti-ar place sa ai o relatie cu ea.
Imagineaza-ti ceva frumos prin cap, ia-o odata de mana, cand sunteti mai retrasi, nu in fata clasei... si spune-i, buna, x..., vreau sa iti spun ceva de foarte mult timp si nu am putut, am avut o intarziere/o amanare de teama sa nu ma respingi/refuzi, te plac de mult timp, si toate cele.
Fii curajos ma, ca nu-ti taie capul, cel mult iti spune ca nu happy si ramai amic ca pana acum.

| cooper23 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat. Mai astept vreo 2-3 raspunsuri.
:* big grin

| cooper23 explică (pentru anonim_4396):

As face asta, doar ca nu stiu cum sa o chem intr-un loc unde sa fim doar noi doi. Am incercat sa o chem o data dar m-a intrebat prin mesaj despre ce e vorba si i-am zis ca nu vreau sa-i zic si sa vina in acel loc la o ora anume. Nu a venit... straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru cooper23):

Nu neaparat la asta m-am referit eu baiatule happy. In pauza, cheam-o afara, undeva dupa scoala, i-ai mainile deasupra ta, uita-te drept in ochii ei si fa ce ti-am spus, niciodata, nu vei putea altfel daca nu ai tupeu! Fii putin mai curajos, indiferent ma de rezultat, crezi ca eu am avut numai acceptari? Am avut si 2-3 respingeri la varsta ta, dupa s-au schimbat treburile, dupa ce esti deja cu o fata, ai idee ce sa ii vorbesti, dar sa nu o plictisesti, va plimbati si etc. Hai curaj!

9 răspunsuri:
| Anonimplaygirlls a răspuns:

Nu mi vine sa cred, mai de mult și ea a pus o o întrebare că nu știe ce să facă tot așa că a întrebat ce faceți și ai pus steluțe și ea tot se ruga de tine sa i zici. Și ea te place, acționează cât mai repede pana sa nu o pierzi, succes ♥♥

| AlexandraMoon a răspuns:

Ei bine toata lume are o frica.
Esti la fel ca mine big grin
Si eu ma tem mereu de un refuz asa ca in loc sa ma doara tare fata in fata trimit un mesaj happy
Bine asta la lucruri mai mici dar iti recomand sa te duci la fata cu tare si sa ii spui cu cel mai sincer glas al tau ca o iubesti/o placi.
Daca si ea iti va raspunde la fel va doresc o relatie fericita.Iar, daca va veni cu un refuz intreab-o si de ce sa fi baiat interesat.
Si daca ea chiar nu doreste o relatie cu tine mai incearca asa subtil, sa nu fi asa obsedat ca dupa chiar ai dat-o in bara.
Sper sa ii spui si sa ai o relatie cu fata mult dorita!

| cooper23 explică (pentru AlexandraMoon):

As face asta, doar ca nu stiu cum sa o chem intr-un loc unde sa fim doar noi doi. Am incercat sa o chem o data dar m-a intrebat prin mesaj despre ce e vorba si i-am zis ca nu vreau sa-i zic si sa vina in acel loc la o ora anume. Nu a venit. straight face

| AlexandraMoon a răspuns (pentru cooper23):

Pai nu stiu cand e cu o prietena mergi si tu si trimite-i prietenei ei un mesaj sa ii spui sa va lase putin singuri si ii spui.

| sticlafărădop112 a răspuns:

Mane, fi curajos ma, fi curajos nu te omoara, daca te respinge soarta is altele, dar poate nu te respinge din cate ai zis tu mai sus, fi tupeist, cu rusinea nu rezolvi nimic, inainte cu tupeu ca atunci cand i+ai spus ce e sub stelute.
hai bafta si CURAJ MAN CURAAAAAJ

| Manfred905 a răspuns:

Esti prea fricos.Trebuia sa te bagi atunci, dupa ce i-ai spus.