| Anonimul23322 a întrebat:

SALUT TPU!
Numele meu este Vlad și as vrea sa dezbatem un subiect care ma macină de ceva timp.
Ce credeți voi ca este iubirea?
Ce părere aveți despre infidelitate?
Credeți ca exista cupluri in care cel puțin unul dintre parteneri sa nu fi înșelat?
Eu nu cred, voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Iubirea de multe feluri. Pentru o persoana anume( partener) se manifesta atat prin atractie fizica cat si psihologica( te gandesti de multe ori la acea persoana, adori sa petreci timpul cu ea, nu suporti gandul ca esti de parte de el\ea si nu sti ce face, etc)

Cand inseli incredrea cuiva trebuie sa stii ca probabil nu te va ierta niciodata, stii cum se zice: "Once a cheater, always a cheater"
Daca ti-ai inselat partenerul trebuie sa fi sincer si sa accepti consecintele ca un om matur si responsabil. Chiar daca iti pare rau, nu iti pare rau ca ai inselat, ci ca ai fost prins si asta inseamna ca nu ti la persoana speciala atat de mult pe cat susti sau crezi ca o faci.

Cred ca exista multe cupluri in care unul dintre parteneri nu a inselat( peste jumatate).
Exista si cupluri care au o relatie deschisa in privinta sexului( isi permit sa o faca si cu altii), insa se iubesc.
Orice ai face, cand esti intr-o relatie, trebuie sa ti minte ca nu mai esti singur, si acctiunile nu te vor mai afecta numai pe tine dar si pe celalalt.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, exista foarte multe cupluri care au membrii care nu au inselat. Iubirea este cel mai inaltator sentiment pe care-l poate avea o persoana. Ea nu se refera doar la cupluri.
Iubirea este compusa din atractie fizica, o incantare sufleteasca si respect.

| RowseRj a răspuns:

Deci știu cupluri care nu înșală. Cât despre infidelitate... Dacă tu sau ea vă duceți la altă persoană răspunsul este clar * partenerul nu ți-a oferit ceea ce îți doreai *

| 90210 a răspuns:

1. Ceva frumos care da culoare vietii.
2. PA. Nu exista cale de intoarcere.
3. Rareori

| RAY a răspuns:

1,o dezamagire, amagire, iluzie ceva folositor fetelor pentru a manipula barbatul dupa bunul plac 2, femeile sunt hipergame, cand da de altul mai bun zboara la el, desi infidelitatea e mare 3, nu stiu,poate ca da, poate ca nu, eu doar mi am exprimat parerea personala, iubirea este ceva minunat daca ai gasi o fata sincera, serioasa dar cum nu exista asa ceva e o amagire