| AestheticPerf a întrebat:

O intrebare mai mult pentru fete, ce va place sa v-a scrie un baiat, adica sa vreti sa vorbiti cu el si sa va placa de le, ce chestii sa v-a scrie, ce lucruri sa c-a spuna si etc toate celelalte chestii. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cossy19 a răspuns:

In primul rand sa scrie corect gramatical. Ai putea sa ii spui unei fete, in opinia mea( si cred eu ca ar aprecia) ca:
- e deosebita
- te face sa zambesti
- ii simti lipsa si ii apreciezi prezenta
- esti norocos sa fie in viata ta
- nu ai mai intalnit o persoana ca ea
- te-a facut sa simti ca viata e frumoasa
- e diferita de alte fete
etc
A, si daca vrei ca o fata sa te placa:
- acorda-i atentie
- nu te uita la alte fete macar in preajma ei!
- ai incredere in tine, fii sigur pe tine
- fii un gentleman
- sa nu fii ca toti ceilalti, adica sa vrei numai atractii fizice, cauta sa ai o conexiune mai presus de atat, e mult mai valoroasa
- da-i mesaj primul
- arata-i ca iti pasa, intreab-o mereu cum se simte, dar sa nu cazi in cealalta extrema sa fii obsedant, ca nu e bine, toate cu masura!
- incearca sa discuti cu ea despre orice iti vine in minte...
Mult succes!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand aspectul fizic conteaza dar in fine mintete ca personalitatea conteaza, cand te place o fata la fizic e interesata de tine cand nu te place poti fi si eminescu ca degeaba i scrii

| Kathrinex a răspuns:

Complimente, dar nici o grămadă. Să se intereseze de starea ei. Să o facă să râdă. Alinturi.

| Dededededededede a răspuns:

Atâta timp cât îl plac, putem vorbi ore în șir despre orice tâmpenie. Nu trebuie să te străduiești și să te gândești la ce ar fi cel mai ok să spui. Dacă vrei ca un om să te placă cu adevărat, arată-te așa cum ești și vorbește despre orice îți vine în mine. Conversațiile cu oamenii potriviți vin de la sine, nu trebuie să forțezi absolut nimic.