| Pinkponk a întrebat:

o sa am ceva de scris asa ca sper sa aveti rabdare sa cititi tot si sa imi dati un sfat sau o parere ce ar trebui sa fac, acum o luna am cunoscut o fata la ziua unu prieten am cunoscut o fata draguta ea a facut cunostinta prima cu mine si la orice gluma fie si una proasta radea, cand am fost cu fratele acelui prieten si cu ea la un magazin sa mai luam suc ea mi-a zis daca poate sa ma tina de mana ca are tocuri(tocurile erau mici cred ca si eu puteam sa merg cu ele) si din vorba in vorba a inceput sa imi zica pe unde sta(ea totusi sta destul de departe de minecrying ). Dupa ce ne-am intors nu prea am mai stat cu ea de vorba si m-am dus la ea din vorba in vorba ea m-a invitat la dans, eu ar trebui sa plec mai devreme de la petrecere si acel prieten mi-a zis ca acea fata dupa plecarea mea a fost suparata(deoarece a intrebat-o). I-am cerut nr de tel de la el si am vb cu ea a vb destul de ciudat si diferit fata de cand ne-am cunoscut si cand i-am zis sa ne intalnim mi-a zis "poate nu stiu" a doua oara a raspuns o prietena de a ei si am rugat-o sa ma sune dar nu m-a sunat, sunt oare fetele asa de schimbatoare? Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Ai facut mai multe greseli. In primul rand, dupa ce v-ati intors de la magazin trebuia sa stai cu ea. In al doilea rand, nu trebuia sa pleci de la petrecere mai devreme, pentru ca i-ai dat de inteles ca ai plecat ca sa scapi de ea. Si daca trebuia neaparat sa pleci pentru ca incepea un nou razboi mondial sau ceva, trebuia sa vorbesti direct cu ea, sa ii spui serios de ce trebuie sa pleci, ca vrei sa tineti legatura si sa o rogi sa iti dea numarul de telefon, nu sa i-l ceri dupa aceea printr-un prieten. Parerea mea este ca ai avut o sansa si ai ratat-o. E greu s-o mai intorci.

10 răspunsuri:
| Lword a răspuns:

Ceea ce cred eu este ca aceasta fata la petrecere ar fi vrut sa se distreze cu tine, o aventura poate de-o noapte. De altfel ar fi putut afla anumite lucruri rele despre tine de la altii care poate vor sa-si bage nasul. Din punctul meu de vedere ar trebui sa faci cumva sa te intalnesti cu ea la o cafea sau un suc, sa stati de vorba sa clarifici situatia. Daca aceste lucruri nu merg atunci parerea mea este sa uiti de ea si sa mergi mai departe, doar sunt atatea fete frumoase pe lumea asta.

| Felys a răspuns:

Sa o uiti, ochii care nu se vad se uita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S'o lasi, a vrut doar sa faca spectacol cu tine, poate ai noroc la alta, in alta ziwinking bafta

| Cristina64 a răspuns:

Buna!happy...Poi nu chiar toate fetele sunt asa schimbatoare cum zici tu(cel putin eu laughing )... Daca tu zici ca la petrecere va intelegeati bine si cu faza cand ati mers la magazin si ea a zis ca sa te tina de mana,pana sa termin de citit, am avut impresia ca si ea te place, dar dupa ce am terminat de citit si am vazut ca ea a pus-o pe acea fata sa vorbeasca la telefon cu tine, inseamna ca nu te vede mai mult ca pe un amic, si cum a spus si Garfi3ldatoru,ea doar a vrut sa faca spectacol cu tinesad

| Cristina64 a răspuns:

Poate imi raspunzi si mie la intrebare?happybig grin

| Vreoproblema a răspuns:

Um...pai Wildthing are dreptate dar exista si sanse sa inceapa sa vorbeasca din nou cu tine..adica si eu am probleme cu un baiat acum si crede-ma nu este deloc placut sa vezi ca nu te mai baga in seama.Si sa stii ca fetelor le place sa fie baietii primii care le baga in seama chiar daca ele nu par prea interesate la acel moment.In sinea ai s-ar putea sa-si doreasca sa vorbesti cu ea. Sfatul meu, trimite-i un mesaje.Intreab-o ce mai face si vezi, daca este interesata mai vorbeste cu ea. Poate ca la inceput va trebui sa o bagi tu mai mult in seama dar dupa un timp(daca este interesata) va fi mai lejera si poate puteti sa aveti o relatie, fie ca sunteti doar amici, fie ca mai mult. laughing Succes!