| DJSpook1 a întrebat:

plac o fata foarte mult dar nu stiu daca ma place, deci e atat de complicata, s-a despartit de iubitul ei care ia frant inima si dupa am vorbit cu ea de diverse chestii, o chestie comuna e ca ne plac animalele am vorbit, am vorbit, si i-am spus ca o plac, ea a spus ca ma place ca prieten dar nu se stie ce nu poate rezerva viitorul, dupa am mai vorbit vreo 1 saptamana, dupa nu, ma mai intreaba cateodata ce fac, de revelion mi-a urat un an nou fericit etc. Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Dacă a spus că te place ca prieten, este clar, nu?
Acest lucru se poate schimba, dar îți trebuie multă rabdare, eu zic să aștepți să facă ea primii pași.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o parere, esti un simplu cunsocut si atat!

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai incearca. Persevereaza. S-ar putea ca ea sa aiba nevoie de un anumit timp de gandire, de analizare a ceea ce i s-a intamplat. Pentru a fi cucerita, orice "reduta/cetate" necesita mai multe asalturi succesive. Succes!

| vocea a răspuns:

Ar fi bine sa vorbesti cu ea si sa spui ce simti, acum daca iti place de ea trebuie sa incerci, sigur te va place, asa ca mult succes.

| AdelaElena88 a răspuns:

Este clar ca are nevoie de timp după acea despărțire dureroasa.Parerea mea este sa o ții lângă tine, sa o asculți și sa o ajuți sa treacă peste.Acum depinde și cat de lunga a fost relația, ca dacă a fost primul bărbat din viata ei, e posibil sa se întoarcă la el.Incearca sa asculți și sa îți dai seama unde a greșit tipul, sau ce s-a întâmplat mai exact ca tu sa o poți cuceri, însă acum are nevoie de timp, pentru ca e clar ca nu a trecut peste. E bine ca te place ca amic, asta se poate schimba însă repet, în timp.Bafta!

| AnthonyWhite a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.
daca merita si va fi sa fie o sa se intample.
daca nu va aparea alta.
intotdeauna.

bafta!